Hamilton: Zapomniałem, jak to jest być na czele stawki w Formule 1

Hamilton: Zapomniałem, jak to jest być na czele stawki w Formule 1AFP
Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton powiedział, że zapomniał, jak to jest prowadzić wyścig, po tym jak kierowca Mercedesa był na czele przez pierwsze dziewięć okrążeń sprintu podczas sobotniego Grand Prix Chin.

Po objęciu prowadzenia poprzez wyprzedzenie Lando Norrisa z McLarena na starcie, 39-letni Brytyjczyk został ostatecznie dogoniony i wyprzedzony przez potrójnego mistrza świata Maxa Verstappena.

Kierowca Red Bulla jechał o sekundę szybciej na okrążenie od Hamiltona i wyprzedził go na długiej prostej na torze Shanghai International Circuit, po czym odniósł zwycięstwo.

Mercedes przeżył trudne chwile w ciągu ostatnich kilku lat, a ostatnie zwycięstwo Hamiltona miało miejsce w Arabii Saudyjskiej w 2021 roku.

„Zapomniałem, jak to jest być na czele i przez tę krótką chwilę było mi dobrze, więc byłem wdzięczny za tę chwilę” – powiedział Hamilton na konferencji prasowej. „Będąc w pierwszym rzędzie, nie pamiętam, żebym przez długi czas miał taki widok”.

Red Bull, który wygrał 21 z 22 wyścigów w zeszłym sezonie i trzy z pierwszych czterech w obecnej kampanii, wygląda dobrze przed głównym wyścigiem w niedzielę, a Verstappen w drodze do mety uzyskał 13-sekundową przewagę nad Hamiltonem.

„Nawet nie podjąłem walki z Maxem, ponieważ miał poważną, poważną przewagę tempa” – powiedział Hamilton.

Potem Brytyjczykowi zupełnie nie poszło jednak w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu, ponieważ zajął w nich 18. miejsce i odpadł już po pierwszej sesji.