Dobre kwalifikacje biało-czerwonych. Zniszczoł zajął 5. miejsce, Kraft nowym liderem Raw Air

Kraft świetnie spisał się w kwalifikacjach i został nowym liderem Raw Air
Kraft świetnie spisał się w kwalifikacjach i został nowym liderem Raw AirAFP
Stefan Kraft wygrał kwalifikacje przed drugim konkursem indywidualnym w Oslo i został nowym liderem Raw Air. Wszyscy Polacy awansowali do zawodów, a najlepszy był Aleksander Zniszczoł, który zajął 5. miejsce.

Kwalifikacje stały pod znakiem zmian belek i zmiennego wiatru. Zaczęły się one z 13. platformy, a zakończyły na 10. Na liście startowej był 52. skoczków, więc tylko dwóch skoczków odpadało. Zostali nimi zdyskwalifikowany Remo Imhof oraz niestety Noriaki Kasai, ale Japończyk znajdzie się w gronie skoczków, którzy będą mogli skakać w Trondheim.

Najlepszym z Polaków był Aleksander Zniszczoł. On skakał z 13. belki i uzyskał 132.5 metra, co dało 5. miejsce. Z tej samej platformy odbijał się Dawid Kubacki, który uzyskał 130 metrów, zajmując 13. pozycję.

Piotr Żyła startował najpóźniej z biało-czerwonych i załapał się już na 11. belkę. Z niej skoczył 127 metrów i dało mu to 18. miejsce. Maciej Kot zajął 29. pozycję. On skakał z 12. belki, uzyskując 122 metry. Najgorzej poradził sobie Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski z 11. platformy miał 117.5 metra, co dało 40. lokatę.

Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft, który został nowym liderem Raw Air. Drugi był Ryoyu Kobayashi, trzeci Manuel Fettner, a czwarty Daniel Huber. Ten ostatni stracił prowadzenie w cyklu na rzecz swojego rodaka. Upadek zaliczył Kristoffer Eriksen Sundal, który źle zebrał się do lądowania i opuścił zeskok nieco poobijany. Norweg pojawi się jeszcze dziś na belce, ale stracił sporo punktów w cyklu Raw Air.

Początek konkursu o godzinie 14:20.