Reprezentacja Polski wygrała z Węgrami po dramatycznym meczu w prekwalifikacjach

Aleksander Balcerowski zdobył najwięcej punktów dla biało-czerwonych
Aleksander Balcerowski zdobył najwięcej punktów dla biało-czerwonychProfimedia
Reprezentacja Polski wygrała pierwszy mecz w ramach prekwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Biało-czerwoni pokonali 83:81 reprezentację Węgier, a mecz miał swoją dramaturgię.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 19:19, a dobrze spisywał się w niej Michał Sokołowski, który zdobył 7 punktów.

Druga odsłona zaczęła się od słabej gry z obu stron i pierwsze punkty zdobyli Węgrzy po ponad dwóch minutach gry. Na 50 sekund przed końcem 2 kwarty Michał Sokołowski trafił za 2 i był faulowany, co dało 7 punktów przewagi (37:30), a ostatecznie po pierwszej połowie Polska prowadziła 38:32.

Polacy w połowie trzeciej kwarty prowadzili już 54:39, ale fatalna końcówka spowodowała, że Węgrzy wyszli na prowadzenie 60:59. Ostatnie 5 minut trzeciej części Węgrzy wygrali 21:5.

Po świetnej akcji Ponitki i Sokołowskiego zrobiło się 66:60 dla biało-czerwonych i wtedy grę przerwał trener reprezentacji Węgier.

Rzut Aleksandra Balcerowskiego za trzy punkty na minutę przed końcem dał prowadzenie 78:73. Rzut Gyorgya Golomana sprawił, że Węgrzy doprowadzili do stanu 82:81, ale ostatecznie mecz skończył się wygraną Polski 83:81.

Najwięcej punktów w zespole Igora Milicica zdobył Aleksander Balcerowski (22 pkt). Double-double zanotował Mateusz Ponitka (13 pkt, 10 asyst).

W poniedziałek biało-czerwoni zmierzą się z Bosnią i Hercegowiną.