Nowi zawodnicy nie pomogli, Górnik Zabrze rozbity przez Paderborn

Nowi zawodnicy nie pomogli, Górnik Zabrze rozbity przez PaderbornSC Paderborn / SCP07.de
Niemiecki drugoligowiec ograł 14-krotnych mistrzów Polski 4:0 bez żadnych problemów, a bramkarz ratował Górnika przed wyższym wymiarem kary. Nie pomogło wprowadzenie nowych nabytków na boisko. Za to u rywali debiutanci postrzelali.

W popołudniowym sparingu w austriackim Kirchbichlu Górnik Zabrze mierzył się z SC Paderborn 07, grającym w 2. Bundeslidze. Oba zespoły nie grały w swoich nominalnie najmocniejszych składach, Jan Urban w Górniku dał szansę ogrania części młodszych zawodników. Część meczu rozegrali sprowadzeni ostatnio Musiolik, Siplak i Ennali, ale dziś zabrzanom nie udało się strzelić żadnej bramki.

Za to zawodnicy Paderborn bawili się dobrze, jako pierwsi trafiali David Kinsombi (34. minuta) i Adriano Grimaldi (48.), obaj dopiero sprowadzeni do niemieckiej drużyny. Bramkę w swoje urodziny zaliczył Sirlord Conteh (58.), a Florent Muslija – który urodziny miał trzy dni temu – zamknął wynik w 84. minucie.

Choć miejscowy klub piłkarski reklamował mecz jako występ Lukasa Podolskiego, to weteran oglądał spotkanie z dystansu, rozmawiając z Miroslavem Klose, nie było go w kadrze meczowej.

To drugi mecz Górnika podczas zgrupowania w Tyrolu. W pierwszym, w sobotę, Trójkolorowi zremisowali 4:4 z innym drugoligowcem, SpVgg Greuther Furth.

W planie zgrupowania są jeszcze trzy mecze. 15 lipca pojedynek z Schalke 04, a 16 lipca dwa sparingi po 45 minut – z Hannoverem 96 oraz 1. FC Köln.