Sebastian Szymański z pięknym golem w meczu z mocnym rywalem

Sebastian Szymański z pięknym golem w meczu z mocnym rywalemProfimedia
Sebastian Szymański nie przestaje zadziwiać w trakcie swojego pobytu w Fenerbahce. Polak po raz kolejny wpisał się na listę strzelców, tym razem w prestiżowym starciu z Besiktasem, wygranym przez jego zespół 3:1.

Lista strzelców z tego spotkania może robić wrażenie, bo oprócz Polaka znaleźli się na niej Edin Dzeko, Alex Oxlade-Chamberlain i Dusan Tadić. Bośniak wyprowadził Fenerbahce na prowadzenie w 10. minucie, ale Anglik odpowiedział jeszcze przed przerwą. W 63. minucie Tadić wykorzystał rzut karny, co nie udało mu się w 92. minucie spotkania. Na sam konciec swoją bramką popisał się Szymański.

Reprezentant Polski otrzymał podanie z lewej strony boiska i z pierwszej piłki pięknie uderzył z kilkunastu metrów, popisując się precyzyjnym i jednocześnie mocnym strzałem.

Była to już ósma bramka Szymańskiego w lidze tureckiej w tym sezonie, co czyni go piątym najlepszym strzelcem Super Lig i drugim po Dzeko w samym Fenerbahce.

Zespół ze Stambułu prowadzi w Turcji z 40 punktami na koncie, ale nad drugim Galatasaray ma jedynie przewagę bilansu bramkowego.