Dwie asysty Benedyczaka pozwoliły Parmie powiększyć przewagę w ligowej tabeli

Adrian Benedyczak miał udział przy obu trafieniach Parmy
Adrian Benedyczak miał udział przy obu trafieniach ParmyProfimedia
Parma w meczu 24. kolejki Serie B mierzyła się na wyjeździe z Cittadellą, która zajmuje 6. miejsce, ale notowała serię trzech porażek z rzędu, która została przedłużona. Liderzy tabeli wygrali 2:1, a dwie asysty zaliczył Adrian Benedyczak.

Parma rozgrywała bardzo ważny mecz z Cittadellą. Biorąc pod uwagę tylko mecze domowe, to Cittadella plasuje się na czwartym miejscu.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Parmy. Adrian Benedyczak podał piłkę do Adriana Bernabe, ten zdecydował się na strzał zza pola karnego i w 8. minucie dał prowadzenie. Pół godziny później było już 2:0. Tym razem Benedyczak przedarł się prawym skrzydłem, poradził sobie z graczem gospodarzy, dośrodkował piłkę w pole karne, a tam do siatki skierował ją Hernani.

Cittadella odpowiedziała w doliczonym czasie pierwszej połowy za sprawą trafienia Stefano Negro, ale to było wszystko, co zdołali zrobić gospodarze. W drugiej połowie nie oglądaliśmy goli.

Adrian Benedyczak spędził na murawie 73. minuty, a Parma powiększyła przewagę na drugą w tabeli nad Cremonese, które zremisowało 1:1 z Reggianą. Liderzy tabeli mają na koncie 51 punktów, a wiceliderzy 45. Dla Benedyczaka były to pierwsze udziały przy golach dla swojej drużyny od 12 listopada, kiedy strzelił gola przeciwko Lecco. W tym sezonie Serie B ma na koncie łącznie 7 goli i 3 asysty.