Napoli kończy mistrzowski sezon Serie A wygraną 2:0 ze zdegradowaną już SampdoriąAFP
Victor Osimhen z Napoli i Giovanni Simeone w niedzielnym finale sezonu zapewnili mistrzom Serie A zwycięstwo 2:0 z Sampdorią, która po tym sezonie spada do drugiej ligi.

Napoli zakończyło triumfalną kampanię z 90 punktami w 38 meczach, podczas gdy Sampdoria zdobyła w sezonie jedynie 19 "oczek".

Mecz ten był ostatnim spotkaniem dla obu trenerów, gdyż Luciano Spalletti ogłosił zamiar wzięcia urlopu naukowego, a menedżer Sampdorii, Dejan Stankovic, powiedział na antenie DAZN przed meczem, że nie poprowadzi drużyny w Serie B w przyszłym sezonie.

Osimhen, czołowy strzelec ligi, przypieczętował swój niezwykły sezon z 26 bramkami w Serie A, wykonując rzut karny w 64. minucie po tym, jak został powalony przez Nicolę Murru. Z kolei Simeone strzelił gola pięć minut przed końcem spotkania.

W spotkaniu 68. minut zagrał Piotr Zieliński. Z kolei Bartosz Bereszyński, który jest wypożyczony do Napoli właśnie z Sampdorii, wszedł na ostatni kwadrans.