Asysta Krzysztofa Piątka w meczu z Torino, kolejny remis Salernitany

Krzysztof Piątek mimo braku goli, wciąż ma zaufanie u Paulo Sousy i wychodzi w pierwszym składzie PAP
Krzysztof Piątek asystował w zremisowanym 1:1 meczu z Torino w 30. kolejce włoskiej Serie A. Salernitana, której trenerem jest Paulo Sousa, zremisowała szósty ligowy mecz z rzędu.

W meczu drużyn dolnej części tabeli Serie A Torino zremisowało na własnym boisku 1:1 z Salernitaną. Krzysztof Piątek zaliczył trzecią asystę w sezonie.

Polak w 9. minucie w obrębie pola karnego wycofał piłkę do Tonny'ego Vilheny, a Holender mierzonym strzałem zapewnił prowadzenie gościom. Niedługo po przerwie wyrównał Paragwajczyk Antonio Sanabria. Krzysztof Piątek spędził na boisku 57. minut. Cały mecz z ławki rezerwowych oglądał pomocnik Torino – Karol Linetty

Piątek nie zdobył bramki od towarzyskiego spotkania reprezentacji z Chile, czyli od połowy listopada. W tym czasie rozegrał aż siedemnaście meczów o stawkę, z czego piętnaście w klubie. Jego drużyna, prowadzona przez byłego selekcjonera biało-czerwonych Paulo Sousę, podzieliła się punktami już szósty raz z rzędu.

Salernitana obecnie zajmuje 15. miejsce w Serie A i ma na koncie 30 punktów. Ich przewaga nad strefą spadkową wynosi 7 oczek. Torino jest na 11. pozycji i zdobyło 39 punktów. Do końca sezonu pozostało jeszcze osiem kolejek.