Jayden Danns dwukrotnie trafił przeciwko Southampton i dał awans Liverpoolowi

Jurgen Klopp świętuje z angielskim napastnikiem Liverpoolu Jaydenem Dannsem
Jurgen Klopp świętuje z angielskim napastnikiem Liverpoolu Jaydenem DannsemAFP
Lewis Koumas i Jayden Danns wpisali się na listę strzelców, a Liverpool wygrał 3:0 z Southampton w 1/8 Pucharu Anglii, co oznacza, że The Reds nie przegrali żadnego z sześciu bezpośrednich spotkań w tych rozgrywkach od porażki w marcu 1925 roku.

Po tym, jak w finale EFL Cup Jürgen Klopp wezwał do gry kilku swoich wychowanków, jego zadaniem było pomóc The Reds zbliżyć się do ponownej gry na stadionie Wembley.

Southampton miał marzenia o FA Cup i pokazał wiele intencji, a Sekou Mara strzelił gola, ale została wykluczona z powodu spalonego i dwie kolejne próby uratowane przez Caoimhína Kellehera, podczas gdy Kamaldeen Sulemana trafił w słupek w ciągu pierwszych 10 minut.

Nawet po tym, jak the Reds osiągnęli większą przewagę, nadal nie testowali Joe Lumleya aż do 42. minuty, kiedy to obronił strzał Harveya Elliotta.

Bramkarz został jednak pokonany zaledwie dwie minuty później, gdy Koumas oddał strzał, który odbił się od Jana Bednarka. 18-latek naznaczył swój debiut bramką.

Southampton wyszedł po przerwie wyzywająco, ale Sulemana został powstrzymany przez Kellehera.

Gospodarze przeprowadzili błyskawiczny zryw, którego kulminacją był rozczarowujący strzał Gakpo, ale goście nie odpuszczali, a Joe Aribo uderzył niecelnie głową.

Następnie Jayden Danns dołączył do swojego kolegi z akademii, zdobywając pierwszą bramkę w seniorach, pokazując zachwycające wykończenie.

Wieczór 18-latka stał się jeszcze lepszy, gdy wykorzystał odbicie piłki po tym, jak Lumley obronił próbę Conora Bradleya, a Liverpool zanotował piąte zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach, ustawiając się w ćwierćfinale Pucharu Anglii z Manchesterem United.

Jurgen Klopp świętuje na boisku awans do ćwierćfinału FA Cup
Jurgen Klopp świętuje na boisku awans do ćwierćfinału FA CupAFP

Zadali również trzecią porażkę z rzędu Southampton, choć Russell Martin może czerpać otuchę z występu swojej drużyny.