Arsenal przegrał z Aston Villą 0:1 i stracił pozycję lidera na rzecz The Reds

Arsenal przegrał z Aston Villą 0:1 i stracił pozycję lidera na rzecz The RedsAFP
Piłkarze Arsenalu stracili pozycję lidera Premier League po meczu w 16 kolejce. W sobotnim spotkaniu przegrali na wyjeździe z Aston Villą 0:1 i oddali pierwsze miejsce Liverpoolowi. Jedyną bramkę w tej rywalizacji już w 7. minucie zdobył John McGinn.

Arsenal zakończył serię czterech zwycięstw, z kolei Aston Villa przedłużyła passę meczów bez porażki do pięciu spotkań. McGinn zdobył bramkę po podaniu od Leona Baileya, który obsłużył strzelca jedynego gola dokładnym podaniem w 7. minucie meczu. Arsenal mógł wyrównać w doliczonym czasie drugiej połowy, ale gol Kaia Havertza nie został uznany przez sędziego ze względu na zagranie ręką.

Dla Aston Villi Unaia Emery'ego był to piętnasty triumf na własnym boisku z rzędu. Z kolei dla Bukayo Saki spotkanie na Villa Park było jubileuszowym 150. meczem w Premier League. Tym samym Anglik stał się piątym najmłodszym zawodnikiem, który uzbierał taką liczbę pojedynków. Emery dołącza do listy menedżerów, którym udało się odnieść 15 zwycięstw z rzędu u siebie. Przed nim dokonali tego Ferguson, Mancini, Klopp i Guardiola. Wszyscy z nich zdobyli tytuł.

Wcześniej w sobotę Liverpool wygrał 2:1 z Crystal Palace. Zwycięską bramkę zdobył Harvey Elliott w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Manchester United przegrał u siebie z Bournemouth 0:3.