Zieliński musi odejść? Zimą Cracovię może przejąć Janusz Niedźwiedź

Zieliński musi odejść? Zimą Cracovię może przejąć Janusz NiedźwiedźProfimedia
Wygrana z Legią i ucieczka od strefy spadkowej może nie uratować posady trenera Jacka Zielińskiego. Według WP Sportowe Fakty w przerwie zimowej szkoleniowca zastąpi Janusz Niedźwiedź. Zwolniony z Widzewa trener ma sprowadzić ze sobą byłego zawodnika – Patryka Stępińskiego.

Po wygranej 2:0 z Legią Warszawa w środę kibice Pasów mogli odetchnąć z ulgą – zimę spędzą poza strefą spadkową PKO BP Ekstraklasy. Sytuacja klubu pozostaje jednak nie do pozazdroszczenia.

Pasy pozostają niewygodnym rywalem dla pozostałych klubów, ale bilans punktowy i bramkowy (22:28) nie przysparzają trenerowi Jackowi Zielińskiemu zwolenników. Jego dorobek z Cracovią spadł do średniej 1,35 pkt na mecz, a wyniki wskazują w najlepszym razie na stagnację.

Cracovia - aktualna sytuacja w tabeli PKO BP Ekstraklasy
Cracovia - aktualna sytuacja w tabeli PKO BP EkstraklasyFlashscore

Nic dziwnego, że o zmianie trenera mówiło się już jesienią, a teraz WP Sportowe Fakty wskazuje, że władze Pasów wybrały następcę. Ma nim być Janusz Niedźwiedź, który stracił pracę w Widzewie ponad trzy miesiące temu.

Szkoleniowiec pozostaje na rynku, a do Cracovii miałby przyjść w przerwie zimowej, by mieć możliwie dużo czasu na wprowadzenie swojej myśli szkoleniowej. Wraz z nim do kadry może dołączyć Patryk Stępiński

Na niego Niedźwiedź konsekwentnie stawiał w Łodzi, a od odejścia Niedźwiedzia obrońca zaliczył tylko dwa ligowe występy. Jego kontrakt wygasa za pół roku, dlatego do Krakowa mógłby trafić za darmo.