Pewne zwycięstwo Al-Nassr. Bramki Mane, Ronaldo i Taliski

Pewne zwycięstwo Al-Nassr. Bramki Mane, Ronaldo i TaliskiAFP
W ramach szóstej kolejki Saudi Pro League Al-Nassr mierzyło się na wyjeździe z Al-Raed. Goście po bramkach swoich największych gwiazd wygrali 3:1.

Spotkanie toczyło się jednak pod ich całkowitą kontrolą. W pierwszej połowie świetnie wyglądał Sadio Mane, który najpierw w 16. minucie popisał się solową akcją zakończoną strzałem, ale wówczas powstrzymał go bramkarz gospodarzy. Nie miał on jednak szans w końcówce pierwszej połowy, gdy Senegalczyk precyzyjnie uderzył z kilkunastu metrów. Później był jeszcze faulowany po kolejnych dryblingach, a Al-Nassr zyskało rzut wolny z samej granicy szesnastki.

Do ustawionej piłki kilkukrotnie w trakcie całego spotkania podchodził Cristiano Ronaldo, ale jego próby ze stałych fragmentów gry nie trafiały do siatki. W końcówce spotkania Portugalczyk bardzo mocno uderzył nad murem w poszukiwaniu okienka bramki, lecz futbolówka nie trafiła do celu, a z bardzo dużą mocą uderzyła w głowę operatora kamery, który na chwilę był zamroczony. Nagranie obiegło już sieć. Miejmy nadzieję, że nic się tej osobie nie stało.

Gwiazda gości zdobyła jednak swoją bramkę, bo Ronaldo wyprowadził swój zespół na prowadzenie 3:0. Wcześniej przepięknym trafieniem z dystansu popisał się Anderson Talisca. Gospodarze honorowe trafienie zanotowali w doliczonym czasie gry po rzucie karnym.

Chcące walczyć o mistrzostwo Al-Nassr zajmuje szóste miejsce w tabeli z 12 punktami na koncie. Strata do prowadzącego Al-Hilal wynosi cztery oczka.