Argentyna bez Messiego pewnie pokonała Boliwię na wysokości w La Paz

Enzo Fernández świętuje gola Argentyny otwierającego wynik w Boliwii
Enzo Fernández świętuje gola Argentyny otwierającego wynik w BoliwiiAFP
Argentyna pokonała Boliwię 3:0 w drugiej rundzie kwalifikacji do mistrzostw świata 2026 na Estadio Hernando Siles w La Paz. Nawet pod nieobecność Lionela Messiego, Argentyńczykom nie przeszkodziła wysokość 3600 metrów n.p.m., dzięki bramkom Enzo Fernándeza, Nicolása Tagliafico i Nico Gonzáleza.

Po stawieniu czoła dwóm niewygodnym przeciwnikom, Argentyna rozpoczyna kwalifikacje z pełną pulą punktów, bez straconego gola. W kolejnych rundach w październiku mistrzowie świata będą gościć Paragwaj i Peru.

Boliwia nie zdołała wykorzystać przewagi gry u siebie - przy rozrzedzonym powietrzu - i przegrała z La Albiceleste drugi mecz z rzędu w La Paz. Po porażce 1:5 z Brazylią i wtorkowej przegranej z mistrzami świata, Boliwijczycy znaleźli się na dnie tabeli. La Verde będą jednak mieli łatwiej w kolejnych meczach, ponieważ za miesiąc zagrają z Ekwadorem i Paragwajem.

Wyjściowe składy i oceny meczowe za pojedynek Boliwia-Argentyna
Wyjściowe składy i oceny meczowe za pojedynek Boliwia-ArgentynaFlashscore

Argentyna pokonała wysokość na zimno

Dzięki dużej inteligencji Argentyna opuściła La Paz z komfortowym zwycięstwem i kolejnymi trzema punktami w torbie. Pozbawiając grę tempa, aby nie złapać boliwijskiej zadyszki, mistrzowie świata wykorzystali całą swoją technikę, aby utrzymać posiadanie piłki i obracać nią w ataku. Początkowo strzały spoza pola karnego były głównym wentylem ratunkowym Argentyńczyków.

Pierwszy gol padł jednak po penetracji pola karnego przez Enzo Fernándeza. Wykorzystał on przestrzeń między obrońcami, otrzymał mierzone podanie od Ángela Di Maríi i strzelił wprost do siatki. Niedługo później, jeszcze w pierwszej połowie, padła druga bramka, którą zdobył Tagliafico, ponownie po podaniu od Di Maríi.

Di María zaliczył świetny występ przeciwko Boliwii
Di María zaliczył świetny występ przeciwko BoliwiiAFP

Mając do dyspozycji dodatkowego zawodnika po tym, jak przed przerwą z boiska wyrzucony został Roberto Fernández z Boliwii, Argentyna spokojnie weszła w drugą połowę. Nie martwili się o powiększenie przewagi, nie byli też zagrożeni przez miejscowch. W końcowej fazie meczu Nico González zdobył bramkę na 3:0, zamykając wynik meczu.

Messi poza boiskiem frustruje Boliwijczyków

Największe nazwisko światowej piłki nożnej nie wyszło na boisko na stadionie Hernando Silesa. Lionel Messi został oszczędzony po opuszczeniu meczu z Ekwadorem z bólem mięśni, który uniemożliwił mu nawet wzięcie udziału w kilku ostatnich sesjach treningowych. Mimo to argentyński numer 10 podróżował z drużyną i znalazł się na ławce rezerwowych.

Lionel Messi nie wystąpił w meczu z Argentyną
Lionel Messi nie wystąpił w meczu z ArgentynąProfimedia

Nieświadomi tego, że nie wyjdzie na boisko, boliwijscy kibice wzywali gwiazdę do wejścia w różnych momentach meczu. Kiedy Ángel Correa wbiegł w koszulce z argentyńskim numerem 10, wśród miejscowych rozległy się gwizdy.