Udany początek eliminacji. Reprezentacja Polski pewnie pokonała Kosowo

Udany początek eliminacji. Reprezentacja Polski pewnie pokonała KosowoProfimedia
Reprezentacja Polski U21 świetnie rozpoczęła kwalifikacje do młodzieżowych mistrzostw Europy 2025, wygrywając z Kosowem 3:0. Zespół prowadzony przez Michała Probierza wszystkie bramki zdobył jeszcze w pierwszej połowie meczu.

Spotkanie rozgrywane na stadionie w Płocku obie drużyny rozpoczęły dość odważnie. Zespół gości, skazywany na rolę outsidera w grupie, liczył na kolejną zdobycz punktową po tym, jak w pierwszym starciu eliminacyjnym w czerwcu pokonał na własnym terenie Estonię 2:0.

Różnica klas szybko jednak dała o sobie znać. Najpierw w 25. minucie bramkarza pokonał świetnie dysponowany tego dnia Ariel Mosór, który strzałem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Michała Rakoczego. Bohaterem spotkania został jednak właśnie gracz Cracovii, który chwilę później wykończył kontratak, a następnie tuż przed końcem pierwszej połowy uderzeniem w dalszy róg zapewnił biało-czerwonym prowadzenie 3:0.

W kolejnej odsłonie Polacy kontrowali przebieg spotkania, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Sami stworzyli najlepszą okazję dla podopiecznych Afrima Toverlaniego, kiedy w polu karnym potknął się Kacper Tobiasz. Na szczęście bez konsekwencji.

Statystyki meczu Polska - Kosowo
Statystyki meczu Polska - KosowoFlashscore

Zawodnicy trenera Probierza pokazali seniorskiej reprezentacji, jak należy wygrywać spotkania ze słabszym zespołem. Taki triumf może dodać im pewności siebie, która będzie kluczowa zwłaszcza w starciach z Niemcami. Na turniej Euro U21 w 2025 roku, którego gospodarzem będzie Słowacja, awansują zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc.

We piątek spotkanie zaliczane do rozgrywek Elite League rozegrała także kadra U20. Podopieczni Miłosza Stępińskiego w Łomży rozgromili mocną Portugalię aż 4:0. Na listę strzelców wpisali się Cezary Polak, Marcel Błachewicz, Dominik Marczuk oraz Tomasz Pieńko. W drużynie gości wystąpił m.in. Hugo Felix, brat Joao grającego w FC Barcelonie.