PSG wygrywa z Auxerre dzięki dwóm bramkom Mbappe, tytuł Ligue 1 na wyciągnięcie ręki

Dwie bramki Mbappe zapewniają zwycięstwo PSG, tytuł Ligue 1 na wyciągnięcie rękiAFP
Paris Saint-Germain zrobił decydujący krok w kierunku zdobycia rekordowego 11. tytułu Ligue 1. W niedzielnym meczu z zagrożonym spadkiem AJ Auxerre, wygranym 2:1, dwukrotnie do siatki trafił Kylian Mbappe. Francuz strzelił dwa gole w odstępie dwóch minut.

Mbappe otworzył wynik spotkania po sześciu minutach strzałem prawą nogą w górny róg bramki, a dwie minuty później podwyższył prowadzenie uderzeniem z 20 metrów po asyście Lionela Messiego.

Napastnik jest teraz na szczycie tabeli strzelców Ligue 1, zdobywając 28 goli w tym sezonie, o dwa więcej niż napastnik Olympique Lyon, Alexandre Lacazette.

Auxerre nie dało się jednak łatwo pokonać i także szukało swoich szans. Strzał Rayana Ravelosona z półwoleja trafił w poprzeczkę, a Gianluigi Donnarumma kapitalnie wybronił uderzenie Nuno Da Costy.

Heat mapa - Kylian Mbappe
Heat mapa - Kylian MbappeOpta/AFP

Gospodarze zmniejszyli straty sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, gdy Lassine Sinayoko pokonał Donnarummę z ostrego kata, strzelając swojego pierwszego gola w Ligue 1.

PSG było przytłoczone w środku pola i musiało dziękować Donnarummie za to, że nie dopuściło do wyrównania, które byłoby w dużej mierze zasłużone.

Mapa podań - Lionel Messi
Mapa podań - Lionel MessiOpta/AFP

Podwójne trafienie Mbappe w pierwszych ośmiu minutach dało PSG 84 punkty na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, co oznacza sześciopunktową przewagę nad zajmującym drugie miejsce RC Lens i znacznie lepszą różnicę bramek (+50 do +34).

Aby sięgnąć po tytuł, drużyna Christophe'a Galtiera musi w najbliższą sobotę uniknąć porażki z Racingiem Strasbourg.

Sekwencja akcji bramkowej
Sekwencja akcji bramkowejOpta/AFP

AJ Auxerre, które zajmuje 16. miejsce z 34 punktami na koncie, jeden punkt nad strefą spadkową, w przedostatniej kolejce rozgrywek zmierzy się z Toulouse.