Lille zdominowało derby północnej Francji, Frankowski z kolegami nie dali rady

Zhegrova był bohaterem tego meczu.
Zhegrova był bohaterem tego meczu.Profimedia
Lille pokonało regionalnych rywali Lens 2:1 w 27. kolejce Ligue 1 na własnym terenie. Edon Zhegrova był główną postacią Derby du Nord. Do swojego świetnego występu dołożył także po jednym golu w każdej połowie. Gospodarze przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli, podczas gdy Racing Club Lens drugą porażką z rzędu dał szansę Marsylii na odrobienie kolejnej pozycji i skok do czołówki.

Zhegrova zdobył bramkę po raz pierwszy w dziewiątej minucie. Nabil Bentaleb posłał fantastyczne podanie za linię obrony, gdzie znajdował się kosowski napastnik. Ten następnie przyjął piłkę, zmylił obrońcę rywali i strzelił przy bliższym słupku.

Sprawdź komplet statystyk meczu Lille-Lens

Kolejny mocny cios mógł dotknąć Lens po półgodzinie gry, obrońca Facundo Medina mocno faulował i sędzia najpierw pokazał mu czerwoną kartkę, ale po obejrzeniu wideo ostatecznie zdecydował się przyznać żółtą. Przez resztę pierwszej połowy kibice oglądali, jak gra przelewa się z jednej połowy na drugą, ale nie było już istotnych zmian.

Po zmianie stron pierwszą poważną szansę w 53. minucie wypalił Jonathan David, tyle że trafił w lewy słupek. Nie było mu jednak zbyt przykro, bo i tak był wyraźnie na spalonym. Mastify z Lille zdobyły jednak drugiego gola.

Świetna praca Gabriela Gudmundssona, który po indywidualnej akcji wjechał z piłką w pole karne i zmusił Brice'a Sambę do interwencji strzałem po ziemi. Francuski bramkarz wygrał ten pojedynek, ale tylko sparował piłkę do Zhegrovy, który dobił ją do pustej siatki.

Przyjezdni mieli pierwszą poważną szansę w 76. minucie, kiedy Elye Wahi groźnie główkował w kierunku prawego słupka po rzucie rożnym, ale Lucas Chevalier genialnie wycofał piłkę. Nie było już wówczas na boisku Przemysława Frankowskiego, który co prawda wyszedł w pierwszym składzie, ale skończył udział po godzinie, z dorobkiem 24 podań, czterech wygranych pojedynków, dwóch fauli i jednego wybicia.

Zaledwie dwie minuty później młody Wahi dopiął jednak swego, gdy po samodzielnym zrywie z lewej strony wypalił piłkę pod nogami bramkarza gospodarzy. Les Dogues dotrwali do końcowego gwizdka i obronili jednobramkowe prowadzenie.