Pedri gotowy do powrotu do gry. Hiszpan zagra z Realem Sociedad?

Pedri wraca do składu Barcelony.
Pedri wraca do składu Barcelony.AFP
Pedri wraca do składu po ponad dwóch miesiącach przerwy i ma nadzieję na minuty w dwunastej kolejce LaLiga EA Sports.

Pedri został już dopuszczony do gry i znalazł się w składzie Barcelony na mecz z Realem Sociedad.

Powrót byłego zawodnika Union Deportiva Las Palmas to powiew świeżości, gdyż odegrał on kluczową rolę w poprzednim sezonie. Zdobył sześć bramek i zanotował jedną asystę i był kluczowym zawodnikiem dla katalońskiego trenera. Oczekuje się, że utrzyma tę kluczową rolę również i w tym sezonie.

Sam Xavi, na konferencji prasowej przed meczem z Realem Sociedad, odniósł się do powrotu Pedriego do gry. "Widzę, że jest gotowy i to świetna wiadomość dla drużyny". Pomimo ambitnych słów, oczekuje się, że będzie na ławce przez co najmniej pierwszą godzinę gry. Może dostanie swoją szansę w końcówce.

Pedri rozegrał tylko kilka meczów od początku sezonu. Trzeba cofnąć się do 20 sierpnia i wygranego 2:0 meczu z Cadiz, aby zobaczyć, kiedy ostatnio grał. Warto zauważyć, że strzelił wtedy gola i otrzymał żółtą kartkę. Przebywał na boisku przez pełne 90 minut. Później kontuzja wykluczyła go z gry aż na dwa miesiące.