Koeman oczekuje od swojego zespołu wielu bramek w meczu z Gibraltarem

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Koeman oczekuje od swojego zespołu wielu bramek w meczu z Gibraltarem
Koeman oczekuje od swojego zespołu wielu bramek przed meczem z Gibraltarem
Koeman oczekuje od swojego zespołu wielu bramek przed meczem z Gibraltarem
AFP
Holandia będzie chciała wykorzystać swój ostatni mecz eliminacyjny z Gibraltarem nie tylko po to, by zdobyć wiele bramek, ale też by niektórzy rezerwowi zawodnicy dostali szansę wywalczenie sobie miejsca w składzie na Euro 2024.

Holendrzy zapewnili sobie bezpośredni awans na turniej poprzez pokonanie 1:0 Irlandii w sobotnim spotkaniu, a w ostatniej kolejce eliminacji zagrają bez presji z niemającym już szans na wystep w Niemczech Gibraltarem

„Chcę zobaczyć kilku nowych zawodników w akcji” – powiedział Koeman na poniedziałkowej konferencji prasowej, dodając, że pomimo napiętego terminarza jego czołowych zawodników nikt dobrowolnie nie oddał swojego miejsca. „Wszyscy chcą mieć jak najwięcej występów w reprezentacji, więc nie będą zadowoleni, jeśli ich nie wystawię”.

Holendrzy zmierzą się z Gibraltarem, który znajduje się w trudnej sytuacji po rekordowej porażce z Francją 0:14 w sobotę w Nicei, a Koeman powiedział, że jego zespół również będzie szukał wielu bramek.

„W takim meczu niewiele można zyskać. Postrzegamy to jako przygotowanie do mistrzostw Europy. Przeciwko temu rywalowi chcesz zobaczyć intensywność i wiele bramek” – dodał Koeman.

Tabela grupy z udziałem Holandii
Flashscore

„Nie przejmuję się specjalnie rekordowym zwycięstwem. Chcę potem poczuć, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby strzelić gole. Wydaje mi się jasne, że gra w ataku będzie musiała być lepsza niż z Irlandią” - powiedział.

Wout Weghorst strzelił gola na początku sobotniego meczu z Irlandczykami, ale pomimo dużego posiadania piłki i okazji, Holendrom nie udało się dodać więcej bramek.

Koeman na konferencji prasowej poinformował również, że Holendrzy zorganizowali w przyszłym roku towarzyski mecz z Niemcami, ale powiedział, że zostanie on odwołany, jeśli oba zespoły znajdą się w tej samej grupie na Euro 2024.

Losowanie odbędzie się 2 grudnia w Hamburgu.