Bayern wygrał w sparingu z amatorskim zespołem 27:0

Bayern wygrał w sparingu z amatorskim zespołem 27:0AFP
Jeśli drużyna dziewiątej ligi Rottach-Egern myślała, że Bayern Monachium wykorzysta wtorkowy mecz przedsezonowy jako szansę na delikatne otrząśnięcie się po długiej przerwie, to niestety się myliła, bo bezwzględni mistrzowie Niemiec odnieśli zwycięstwo 27:0.

Mecz był częścią obozu treningowego Bayernu na Tegernsee przed wyruszeniem w trasę po Azji, a amatorska drużyna Rottach-Egern uśmiechała się pozując do zdjęcia przed meczem.

Uśmiechy szybko jednak zniknęły, gdy Jamal Musiala - którego późny gol w ostatnim meczu ubiegłego sezonu zapewnił Bayernowi tytuł - otworzył wynik już w trzeciej minucie.

Bayern prowadził 18:0 do przerwy, zanim trener Thomas Tuchel zmienił cały skład na drugą połowę, która również była toczona w jedną stronę.

Musiala, Marcel Sabitzer i Mathys Tel strzelili po pięć goli, Serge Gnabry strzelił hat-tricka, a 13 różnych graczy wpisało się na listę strzelców.

Gra przeciwko Rottach-Egern w okresie przygotowawczym była tradycją Bayernu, który wygrał 23:0 w 2019 roku. Rottach-Egern zdołał strzelić dwa gole w meczu w 2018 roku, ale przegrał 2:20.