Buffalo Sabres przerwali serię porażek i pokonali New Jersey Devils

Buffalo Sabres przerwali serię porażek
AFP
Buffalo Sabres przegrali cztery poprzednie mecze, ale przełamali tą złą passę podczas domowego starcia z New Jersey Devils. Gospodarze wygrali 5:4.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Buffalo. Już w siódmej minucie prowadzili 2:0, a do siatki trafiali Dylan Cozens i Tage Thompson. Devils nie zamierzali składać broni. Do końca pierwszej dwa razy umieścili krążek w bramce rywala, ale Bufallo też dołożyło gola i po 20. minutach gospodarze prowadzili 3:2.

Druga tercja była rozgrywana pod dyktando Buffalo Sabres. Gospodarze byli skuteczni i po upływie niecałych pięciu minut do siatki trafił Alex Tuch, który dołożył jeszcze jedno trafienie dziesięć minut później. Przed ostatnią odsłoną Buffalo prowadziło 5:2.

Trzecia tercja przyniosła pogoń gości za wynikiem, która jednak okazała się nieskuteczna. Dwa razy do siatki gospodarzy trafił Jack Hughes, ale było to za mało, żeby wyrwać zwycięstwo. Buffalo Sabres wygrali 5:4.

Buffalo zajmuje 12. miejsce w Konferencji Wschodniej, New Jersey Devils są na 3. pozycji.