Aleksandr Owieczkin pobił rekord w szalonym meczu Washington Capitals

Aleksandr Owieczkin pobił rekord należący do legendarnego Wayne Gretzky’ego
Aleksandr Owieczkin pobił rekord należący do legendarnego Wayne Gretzky’egoAFP
Washington Capitals przegrali przed własną publicznością z Columbus Blue Jackets po dogrywce 6:7. Pierwszego gola w meczu strzelił Aleksandr Owieczkin, dla którego było to rekordowe, 40. trafienie w sezonie.

Aleksandr Owieczkin rozpoczął strzelanie w 5:12. Rosjanin trafieniem na 1:0 pobił rekord należący do legendarnego Wayne Gretzky’ego, który strzelił 40 lub więcej goli w 12. rozegranych sezonach. Owieczkin, dzięki 40. trafieniu w trwających rozgrywkach może pochwalić się 13. takimi sezonami.

"Tak, to całkiem fajny moment" – powiedział Owieczkin. "To nie ma znaczenia, jaki to jest rekord. To jest rekord, wiesz?" – dodał Rosjanin.

"Robi to co roku konsekwentnie, odkąd przyszedł do ligi i nie wydaje się, aby było w nim jakieś spowolnienie" – powiedział trener Capitals Peter Laviolette.

Wcześniej w tym sezonie Owieczkin zrównał się z Mike'm Gartnerem pod względem liczby 30. goli w jednych rozgrywkach w historii NHL.

37-letni Aleksandr Owieczkin opuścił w tym sezonie cztery mecze między 14 a 21 lutego, kiedy wrócił do Rosji po śmierci swojego ojca Michaiła, który zmarł w wieku 71 lat. Opuścił także mecze 21 stycznia i 14 marca z powodu kontuzji.

Owieczkinowi w strzeleniu 40. goli w sezonie przeszkadzało też przerywanie rozgrywek. Dwukrotnie powstrzymały go względy poza sportowe. Raz lokaut, a drugi raz pandemia COVID-19.

Washington Capitals przegrali mecz z Columbus Blue Jackets 6:7, mimo że prowadzili już 3:0 po 16. minutach i 5:3 przed ostatnią kwartą. Capitals zajmują 10. miejsce w Konferencji Wschodniej, natomiast Columbus Blue Jackets ostatnią – 16. pozycję.