Bramka Alexandra Kerfoota w dogrywce kończy comeback Leafs

Klonowe Liście centrum Kerfoot świętuje po zdobyciu zwycięskiej bramki
Klonowe Liście centrum Kerfoot świętuje po zdobyciu zwycięskiej bramkiReuters
Alexander Kerfoot zdobył bramkę w dogrywce, dzięki czemu Toronto Maple Leafs odnieśli nieprawdopodobny comeback w postaci zwycięstwa 5-4 w meczu numer cztery pierwszej rundy playoffs przeciwko Tampa Bay Lightning.

Maple Leafs prowadzą w tej serii 3-1 i mogą wygrać mecz numer pięć w Toronto w czwartek. Leafs nie wygrali serii w playoffs od 2004 roku.

Lightning prowadzili 2:0 po dominującej pierwszej tercji i powiększyli swoją przewagę do 4:1 po dwóch tercjach. Jednak bramka Austona Matthewsa w trzeciej tercji zapoczątkowała wielki powrót Maple Leafs, którzy zdobyli trzy gole w lekko ponad sześć minut i wyrównali wynik.

Bramkarz Maple Leafs Ilya Samsonov zatrzymał 27 z 31 strzałów, w tym przede wszystkim rzut karny Brandona Hagela w pierwszej tercji. Alex Killorn miał dwie bramki, a Mikhail Sergachev miał bramkę i asystę dla Lightning. Nikita Kucherov i Victor Hedman mieli po dwie asysty.

Kraken - Avalanche 3:2 (po dogrywce)

Jordan Eberle zdobył bramkę w trzeciej minucie dogrywki. Seattle pokonało Colorado i wyrównało stan serii pierwszej rundy Konferencji Zachodniej.

Daniel Sprong miał bramkę i asystę dla Seattle, dla którego bramkę strzelił także Will Borgen. Bramkarz Philipp Grubauer obronił 20 strzałów.

Mikko Rantanen strzelił dwa razy dla broniących Pucharu Stanleya Avalanche, a Aleksandar Georgiev zatrzymał 40 z 43 strzałów.

Devils - Rangers 3:1

Jonas Siegenthaler zanotował asystę przy pierwszej bramce, a później zdobył zwycięskiego gola dla gości z New Jersey, którzy wyrównali stan ćwierćfinału Konferencji Wschodniej dzięki wygranej nad Nowym Jorkiem w meczu numer cztery.

Diabły wygrały oba mecze w Madison Square Garden, aby odzyskać przewagę własnego boiska od Rangersów, którzy wygrali dwa pierwsze mecze w serii do siedmiu zwycięstw identycznymi wynikami 5:1. Mecz numer pięć zaplanowany jest na czwartkowy wieczór w Newark, N.J.

Debiutujący bramkarz Akira Schmid zatrzymał 22 uderzenia i wygrał swój drugi mecz z rzędu. Igor Shesterkin obronił 20 strzałów dla Rangersów.

Golden Knights - Jets 4:2

Brett Howden strzelił dwie bramki, a Laurent Brossoit zaztrzymał 24 strzały i poprowadził Vegas do zwycięstwa nad Winnipeg w meczu numer cztery pierwszej rundy playoffs Konferencji Zachodniej.

William Karlsson i Ivan Barbashev również zdobyli gole dla Vegas, które objęło prowadzenie 3-1 w serii do siedmiu zwycięstw. Chandler Stephenson i Shea Theodore dodali po dwie asysty dla Golden Knights, którzy mogą zakończyć serię zwycięstwem w meczu numer pięć w czwartek wieczorem w Las Vegas.

Blake Wheeler miał bramkę i asystę, Pierre-Luc Dubois również zdobył bramkę, a Neal Pionk miał dwie asysty dla Winnipeg.