Hokeiści Vegas Golden Knights fatalnie rozpoczęli zmagania w fazie play-off

Hokeiści Vegas Golden Knights fatalnie rozpoczęli zmagania w fazie play-offProfimedia
Vegas Golden Knights byli najlepszą drużyną podczas rundy zasadniczej w Konferencji Zachodniej. Zostali, więc rozstawieni w play-off z numerem „1” i mierzyli się z ósmą drużyną tej części tabeli, czyli Winnipeg Jets. Zaczęli od druzgocącej porażki.

Vegas Golden Knights zakończyli fazę zasadniczą Konferencji Zachodniej na pierwszej pozycji. Złoci Rycerze wywalczyli 51 zwycięstw w 82 meczach i z liczbą 111 punktów uplasowali się na czele tabeli.

Wygrali wszystkie trzy mecze z Winnipeg Jets w fazie zasadniczej i nic nie wskazywało, że teraz może być inaczej, jednak hokeiści Vegas Golden Knights zaliczyli spory falstart w fazie play-off.

Pierwsza tercja nie przyniosła trafień, ale już na początku drugiej goście zadali dwa szybkie ciosy i po trzech minutach prowadzili dwoma golami. Vegas zdołało odpowiedzieć i przed decydującą odsłoną było 2:1.

Ponownie lepiej zaczęło Winnipeg, które szybko wyszło na dwubramkowe prowadzenie. Końcówka również należała do nich, ponieważ w ciągu ostatnich dwóch minut ustalili wynik na 5:1. Taka porażka Złotych Rycerzy to sensacja i na pewno nie tak wyobrażali sobie początek decydującej fazy sezonu.