Dwa gole Szymańskiego w ostatnim meczu przed mundialem

Dwa gole Szymańskiego w ostatnim meczu przed mundialemProfimedia
Świetny mecz na dzień przed startem zgrupowania reprezentacji Polski rozegrał Sebastian Szymański. Piłkarz Feyenoordu strzelił dwa gole w pewnie wygranym przez jego zespół spotkaniu z Excelsiorem 5:1.

Spotkanie zaczęło się od niespodziewanego prowadzenia gości, więc pierwsza bramka Polaka był tą wyrównującą stan meczu. Szymański dostał piłkę na około dwudziestym metrze na wprost bramki, zbliżył się z nią do szenastki i oddał strzał nie do obrony w okolice prawego okienka.

Nie był to jednak koniec jego działań ofensywnych, ponieważ na początku drugiej połowy, już przy wyniku 2:1 dla gospodarzy, dostał piłkę w polu karnym przeciwnika i pokonał Stijna van Gasela precyzyjnym strzałem po dalszym słupku. Polak opuścił boisko w 69. minucie spotkania.

Tym samym strzelił swoją szóstą bramkę w tym sezonie Eredivisie, dzięki czemu znajduje się w czołówce najlepszych strzelców ligi. Feyenoord dzięki zwycięstwu powiększył za to przewagę nad Ajaksem Amsterdam i tę część sezonu kończy na pozycji lidera ligi holenderskiej.

Szymański jest jednym z 26 zawodników powołanych przez Czesława Michniewicza na zbliżające się mistrzostwa świata. Ofensywny pomocnik jest przymierzany do zawodnika pierwszego składu reprezentacji Polski w trakcie mundialu. 23-latek ma już na swoim koncie 17 występów w narodowych barwach, zagrał m.in. całe spotkanie barażowe ze Szwecją, a także wychodził w podstawowej jedenastce na trzy mecze tegorocznej edycji Ligi Narodów.