Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe najlepszą drużyną podczas MP w skokach na igeliciePAP
Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe wygrało niedzielną rywalizację drużynową mistrzostw Polski w skokach narciarskich na igelicie. W zawodach, które rozegrano w Szczyrku wystartowało 17 zespołów z dziewięciu klubów.

Utrudnieniem dla skoczków - szczególnie w trakcie pierwszej serii - był wiatr oraz deszcz.

Po półmetku zmagań prowadził pierwszy zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Piotr Żyła), który zgromadził 558,6 pkt. Druga była ekipa TS Wisła I Zakopane (539,3), a trzecie miejsce zajmował AZS Zakopane (518,0). W finale kolejność na czołowych miejscach nie uległa zmianie.

Na podium nie udało się stanąć drużynie, w składzie której był Kamil Stoch. KS Eve-nement Zakopane zakończył rywalizację na czwartym miejscu. Jednak zawodnik wracający do rywalizacji po kłopotach zdrowotnych może mówić o niezłym weekendzie. W sobotę, w konkursie indywidualnym zdobył brązowy medal.

"Po tych wszystkich perypetiach miło było wrócić i oddać skoki na niezłym poziomie. Czuję jednak niedosyt. Stać mnie było na więcej" - powiedział dla Polskiego Związku Narciarskiego utytułowany skoczek.

W sobotę na obiekcie im. Beskidzkich Olimpijczyków w konkursach indywidualnych rywalizowali panowie, ale też panie. Pierwsze miejsca zajęli Słowaczka Tamara Mesikova (TS Wisła Zakopane) i Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane). Najlepszą z Polek była Anna Twardosz (KS AZS AWF Katowice) i to ona została mistrzynią kraju.

Medaliści niedzielnego konkursu drużynowego mistrzostw Polski w skokach na igelicie: