Wild pokonali Jets, Canucks lepsi od Ducks po dogrywce

Wild pokonali Jets, Canucks lepsi od Ducks po dogrywceReuters
Minnesota Wild przedłużyli serię meczów ze zdobywani punktami do 11 spotkań, po tym jak pokonali Winnipeg Jets 4:2 w środowy wieczór.

Największą jakość w ofensywie zaprezentował Marcus Foligno, który zdobył gola i zanotował asystę. Do tego Oskar Sundqvist i Jake Middleton zanotowali po dwie asysty w wygranym spotkaniu.

Frederick Gaudreau, Ryan Hartman i Mason Shaw również zdobywali gole dla Wild, którzy mają bilans 9-0-2 w ostatnich jedenastu spotkaniach. Marc-Andre Fleury obronił 46 strzałów.

Logan Stanley i Nico Niederreiter zdobywali gole dla Winnipeg, którzy mają bilans 2-7-2 w ostatnich meczach. Connor Hellebuyck obronił 19 uderzeń.

Canucks - Ducks 3:2 (OT)

J.T. Miller strzelił swojego drugiego gola w meczu po 20 sekundach dogrywki, zapewniając Vancouver zwycięstwo nad przyjezdnymi z Anaheim.

Miller wprowadził krążek w strefę ofensywną i uderzył strzałem z nadgarstka z okolic prawego koła w swoim 700. meczu w NHL. Swojego gola zdobył także Andriej Kuźmienko, Elias Pettersson zaliczył dwie asysty, a Thatcher Demko obronił 20 uderzeń dla Cancuks, którzy wyrównali swoją najlepszą w tym sezonie serię trzech wygranych z rzędu.

Troy Terry i Brock McGinn zdobywali bramki dla Ducks, a Lukas Dostal popisał się 31 obronami dla Ducks, którzy mają bilans 4-1-2 w ostatnich siedmiu spotkaniach.

Red Wings - Blackhawks 4:3

Dominik Kubalik strzelił bramkę na wagę zwycięstwa na 4:07 minut przed końcem meczu, pomagając Detroit zakończyć serię sześciu meczów bez zwycięstwa, pokonując drużynę z Chicago.

Kubalik oddał niski strzał z prawego koła wznowień, którego nie obronił bramkarz Chicago Alex Stalock. Jake Walman, Dylan Larkin i Lucas Raymond również zdobywali bramki dla Detroit, a Ville Husso obronił 18 strzałów.

Taylor Raddysh strzelił dwa gole, a Joey Anderson jednego dla Blackhawks. Stalock zatrzymał 37 z 41 strzałów.