Beatriz Haddad Maia pokonała Emmę Navarro i jest w 1/8 finału w Madrycie

Bia Haddad awansowała do ostatniej 16 turnieju Madrid Open
Bia Haddad awansowała do ostatniej 16 turnieju Madrid OpenProfimedia
Beatriz Haddad Maia pokonała w sobotę Amerykankę Emmę Navarro 6:4, 6:4 i została jedną z 16 najlepszych zawodniczek turnieju WTA 1000 w Madrycie. Najlepsza brazylijska tenisistka zakończyła mecz kilka minut przed upływem dwóch godzin.

Na kortach ziemnych w stolicy Hiszpanii Bia Haddad przełamała serwis Navarro już w trzecim gemie, ale Amerykanka zdołała odrobić straty przy trzecim wywalczonym break poincie. Brazylijka ponownie uzyskała prowadzenie w siódmym gemie, a następnie utrzymała swoje podanie i zakończyła seta 6:4.

W drugim secie - pomimo szans na przełamanie u obu zawodniczek - gemy były solidarnie trafiały na konto serwującej do stanu 4:4. Wtedy Brazylijka przełamała podanie Amerykanki przy czwartym podejściu, a następnie utrzymała swój serwis i wygrała mecz.

Kolejną przeciwniczką Bii Haddad będzie Greczynka Maria Sakkari, numer 6 na świecie, która w sobotę przekonująco pokonała Amerykankę Sloane Stephens (33. w rankingu WTA) 6:1, 6:3. Mecz odbędzie się w poniedziałek.