Tenis Flash: Świątek jest niemożliwa, oddała rywalce tylko jednego gema. Zwycięstwo Nadala

Tenis Flash: Świątek jest niemożliwa, oddała rywalce tylko jednego gema
Tenis Flash: Świątek jest niemożliwa, oddała rywalce tylko jednego gemaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:33 Karen Khachanov (27) awansował po zwycięstwie 7-5, 6-4 nad Flavio Cobollim (21). Ostatnia 16 została już ustalona.

21:36 Julia Putincewa (29) awansowała do drugiego ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w tym sezonie po zwycięstwie 3-6, 6-2, 6-2 nad Darią Kasatakiną (26).

20:35 Będąca w formie Elena Rybakina (24) nie miała większych problemów z pokonaniem Czeszki Sary Bejlek (18) 6-1, 6-3 i awansowała do ćwierćfinału turnieju w Madrycie.

19:33 Niesamowity Rafael Nadal (37) awansował do ostatniej szesnastki turnieju w Madrycie po tym, jak po 87-minutowym drugim secie pokonał Pedro Cachina (29) 6-1, 6-7(5), 6-3 w nieco ponad trzy godziny. O miejsce w ćwierćfinale Hiszpan powalczy z Jirim Lehecką (22).

Rafael Nadal - wywiad pomeczowy
Flashscore
Skrót meczu Nadal - Cachin
Flashscore

19:08 Specjalista od kortów ziemnych Casper Ruud (25) kontynuował swoją dobrą formę na kortach ziemnych, wygrywając 6-2, 6-4 z Cameronem Norrie (28). W międzyczasie, po stronie kobiet, Madison Keys (29) pokonała Amerykankę Coco Gauff (20) 7-6(4), 4-6, 6-4 w emocjonującym pojedynku.

Więcej tutaj.

16:07 Daniił Miedwiediew (4. ATP) wrócił na zwycięską ścieżkę po przegranym pierwszym secie z Sebastianem Kordą (26. ATP) i awansował do czwartej rundy turnieju ATP 1000 w Madrycie. Rosjanin wygrał 5:7, 7:6(4), 6:3 i w kolejnym etapie zmagań stanie na przeciwko nieobliczalnego Alexandra Bublika (18. ATP).

13:49 Iga Świątek (1. WTA) w zaledwie 68 minut uporała się z Sarrą Sorribes Tormo (55. WTA). Polka zupełnie zdominowała Hiszpankę w meczu czwarteh rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie i pewnie awansowała do ćwierćfinału po wygranej 6:1, 6:0. Teraz na jej drodze będzie Beatriz Haddad Maia (14. WTA).

10:17 Carlos Alcaraz (3. ATP) powiedział, że po urazie wciąż nie ufa swojemu forhendowi i za dużo myśli o tym w trakcie wymian. Pojawia się wtedy zwątpienie i Hiszpan nie korzysta z tej broni na 200%. „Kiedy chcę mocno uderzyć forhendem, zadaję sobie pytanie, jak zareaguje ramię. Mam to w głowie” - powiedział Alcaraz, który rywlizuje w turnieju Madrid Open

08:23 Dość szybko dojdzie dzisiaj do kulminacyjnego punktu dnia w planie polskiego fana tenisa. Iga Świątek (1. WTA) wyjdzie bowiem na kort w Madrycie już o godzinie 12:30, by zmierzyć się z reprezentantką gospodarzy Sarą Sorribes Tormo (55. WTA). Do tej pory Polka wygrała z Hiszpanką wszystkie trzy spotkania w karierze.