Tenis Flash: Ruszają zmagania w głównej drabince w Madrycie, Kubka i Radwańska wygrywają

Tenis Flash: Po dniu z kwalifikacjami zaczynamy zmagania w głównej drabince w MadrycieProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:21 Prawie 3,5 godziny walczyły Xiyu Wang (52. WTA) i Ana Bogdan (64. WTA). Górą ostatecznie jest Chinka po dwóch tie-breakach i to ona zmierzy się z Igą Świątek jako – miejmy nadzieję – pierwsza i nie ostatnia. Ponieważ spotkanie z liderką rankingu dopiero w czwartek, Wang może odpocząć. Musi za to popracować nad skutecznością, ponieważ liczba niewymuszonych błędów w meczu z Bogdan żadnej z zawodniczek chwały nie przynosi.

20:43 Magdalena zagra po Magdzie - w środę na korcie nr 5 w Madrycie najpierw pojawi się Magda Linette, a po niej zaraz Magdalena Fręch. Liczymy, że obie zostaną na kortach w stolicy Hiszpanii dłużej!

20:21 Sofia Kenin (60. WTA) wpadła w spiralę porażek – od stycznia nie wygrała żadnego meczu. Tym razem poradziła sobie z nią Anna Karolina Schmiedlova (68. WTA). Słowaczka wygrała 6:4, 6:3 i zagra w 2. rundzie z Ons Jabeur (9. WTA).

18:55 Szymon Walków jest już w ćwierćfinale debla w Ostrawie. Wraz ze swoim rumuńskim partnerem Mirceą Alexandru Jecanem we wtorek pewnie pokonali francuską parę Manuel Guinard/Gregoire Jacq 6:3, 6:4.

18:23 Obaj w kwalifikacjach do madryckiego turnieju byli rozstawieni, obaj pracowali na swoje nazwiska latami. Tylko jeden mógł wejść do głównej drabinki i ten zaszczyt wywalczył Thanasi Kokkinakis (93. ATP). Z Madrytem żegna się tym samym Dominic Thiem (110. ATP), który przegrał 1:6, 3:6.

17:41 Martyna Kubka (347. WTA) zaliczyła pierwsze zwycięstwo podczas rozpoczętego turnieju ITF W35 Santa Margherita di Pula. Wynikiem 6:1, 7:5 odprawiła Elenę Covi i o ćwierćfinał powalczy z utytułowaną Jil Teichmann (215. WTA).

17:23 Udany start Urszuli Radwańskiej (468. WTA) podczas turnieju ITF W35 w gruzińskiej Lopocie. Polka poradziła sobie w dwóch setach (6:4, 6:2) z Rosjanką Jewgieniją Burdiną (748. WTA). W środę 33-latkę czeka walka z kolejną przedstawicielką rosyjskiego tenisa, Darią Kudaszową (600. WTA).

17:10 Iga Świątek rozpocznie turniej WTA 1000 w Madrycie dopiero w czwartek, od drugiej rundy, ale zmagania w głównej drabince imprezy startują już dzisiaj. Stąd hiszpańska prasa przeanalizowała zawodniczki rywalizujące w stolicy Hiszpanii i zauważyła, że Polka tego turnieju nigdy nie wygrała. Tym razem się przełamie?

16:34 Novak Djoković pozostanie bez trenera? Serb po Indian Wells zakończył pięcioletnią współpracę ze swoim szkoleniowcem, a teraz rozważa, by ostatni etap swojej kariery przejść bez trenera. Po gali Laureus przyznał, że ostateczną decyzję podejmie w najbliższym czasie. Na razie opuszcza turniej w Madrycie, ponieważ chce przygotować swoje ciało do najważniejszego etapu sezonu.

15:11 Choć bukmacherzy wskazywali, że Jakub Nicod (351. ATP) jest faworytem, wtorkowy pierwszy mecz Maksa Kaśnikowskiego (249. ATP) podczas challengera w Ostrawie zaczął się po myśli warszawiaka. Po zaciętym pierwszym gemie Czech nie tylko miał na koncie stratę przełamania, ale i przerwę medyczną. Do gry wrócił, jednak jedyną jego zdobyczą było odrobienie jednego przełamania w czwartym gemie. Przy własnym podaniu stracił wszystkie gemy.

Drugi set zaczął się równiej, a pierwsze break pointy z czwartego i piątego gema nie zostały wykorzystane. Później obaj zawodnicy wyrwali sobie podanie i równo doszli do tie-breaka. W nim tylko do stanu 2-2 gra była na styku, później punktował wyłącznie Nicod. W decydującej partii pierwszy break point wypracował Kaśnikowski, ale nie udało się go wykorzystać, za co cena okazała się wysoka: sam dał się przełamać za czwartym razem, w kolejnym swoim gemie już za pierwszym i w pół godziny było 0:5. Polak ugrał honorowego gema, ale powrotu do meczu nie było. Wynik 6:1, 6:7(2), 1:6 kończy udział Maksa.

Statystyki meczu Kaśnikowski-Nicod w Ostrawie
Statystyki meczu Kaśnikowski-Nicod w OstrawieFlashscore

13:40 Sporą niespodziankę sprawiła Alexandra Eala (170. WTA), eliminując Łesię Curenko (41. WTA) już w pierwszym meczu w Madrycie. Obie zawodniczki rozegrały stosunkowo nierówny pojedynek, w którym najpierw dominującą pozycję miała Ukrainka, a później seria wzajemnych przełamań dała Filipince wyrównanie. W trzecim secie tylko w trzech gemach podające obroniły swój serwis, a decydujące przełamanie dało 18-latce wygraną 2:6, 6:4, 6:4. Posiadaczka dzikiej karty zagra teraz z Soraną Cirsteą (30. WTA).

13:21 Arantxa Rus (47. WTA) poradziła sobie w dwóch setach z Brendą Fruhvirtovą (106. WTA). Czeszka zaczęła świetnie, od 4:0 w pierwszym secie. Mało tego, serwowała po wygraną przy stanie 5:2, ale Holenderka nie tylko wróciła – uniknęła także tie-breaka, wykorzystując piłkę setową przy podaniu rywalki. W drugim secie na pierwsze udane przełamanie trzeba było czekać do ósmego gema i wtedy Rus otworzyła sobie drogę do zwycięstwa przy własnym serwisie. Wygrana 7:5, 6:3 posyła ją na drugi szczebel drabinki, gdzie czeka Coco Gauff (3. WTA). Ten mecz już w czwartek.

11:44 W Madrycie będziemy mogli oglądać w akcji Igę Świątek (1. WTA), Magdę Linette (48. WTA), Magdalenę Fręch (51. WTA) i Huberta Hurkacza (9. ATP). Co ich czeka w stolicy Hiszpanii? Przeanalizowaliśmy drabinki reprezentantów Polski i szukamy ich ścieżek do jak najdalszych etapów imprezy

08:26 Po dniu pełnym meczów kwalifikacyjnych, dzisiaj rozpoczynamy zmagania w turniejach WTA 1000 i ATP 1000 w Madrycie. Na występy największych gwiazd będziemy jednak musieli poczekać, ponieważ najwyżej rozstawieni zawodnicy mają w pierwszej rundzie wolny los.