Tenis Flash: Gładkie zwycięstwo Świątek i Alcaraza, Tsitsipas i Dimitrow za burtą w Madrycie

Tenis Flash: Dzień zaczynamy od meczu Igi Świątek
Tenis Flash: Dzień zaczynamy od meczu Igi ŚwiątekAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:21 Co tu się stało?! Grigor Dimitrow (10. ATP) już na pierwszym meczu kończy udział w madryckim turnieju. Bułgar dopiero w tie-breaku drugiego seta przedłużył swoje szanse, ale 18-letni Jakub Mensik (74. ATP) niecałą godzinę później i tak świętował awans po zwycięstwie 6:2, 6:7(4), 6:3!

21:08 Alizé Cornet potwierdza, że jej przygoda z tenisem dobiega końca. Francuzka przejdzie na sportową emeryturę już wkrótce, po nadchodzącym turnieju na kortach Rolanda Garrosa. W Paryżu otrzyma dziką kartę.

20:11 Aleksandr Bublik (18. ATP) zaskakująco łatwo oddał pierwszego seta, ale później wrócił do gry i zepsuł nastroje madryckiej publiczności, pokonując Roberto Carballesa Baenę (68. ATP) wynikiem 1:6, 6:2, 6:2.

18:27 Rafael Nadal zrewanżował się Alexowi De Minaurowi (11. ATP)! Hiszpan przegrał z nim w Barcelonie po powrocie po długiej kontuzji, a teraz pokonał wysoko rozstawionego Australijczyka 7:6(8), 6:3 i jest już w trzeciej rundzie w Madrycie, w której zmierzy się z Pedro Cachinem (91. ATP).

Skrót meczu De Minaur - Nadal
Flashscore

18:25 Daniił Miedwiediew (4. ATP) przegrał pierwszego seta, ale ostatecznie pokonał Matteo Aranldiego (36. ATP) 2:6, 6:4, 6:4. Rosjanin, który nie przepada za nawierzchnią ziemną awansował więc do trzeciej rundy, w której na jego drodze stanie Sebastian Korda (25. ATP).

18:24 Magda Linette i chińska tenisistka Shuai Zhang odpadły w 1. rundzie gry podwójnej w turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. W sobotę przegrały z rozstawionymi z numerem trzecim Holenderką Demi Schuurs i Brazylijką Luisą Stefani 1:6, 2:6.

17:18 Ons Jabeur (9. WTA) z trudem wygrała pierwszego seta, w drugim zaskakująco szybko uległa, ale w decydującej batalii to ona była górą nad Leylą Fernandez (35. WTA). Po wygranej 7:5, 2:6, 6:4 to ona zagra z Jeleną Ostapenko.

16:03 Jelena Ostapenko (10. WTA) w obu setach zaczynała od straty swojego podania, a mimo to konsekwentnie odrabiała straty i przemogła Marię Lourdes Carle (82. WTA) 6:3, 6:3, czekając na rywalkę z pary Jabeur/Fernandez.

14:33 Maria Sakkari (6. WTA) potwierdza formę w Madrycie. Po pewnej wygranej z Donną Vekić, dziś jeszcze lepiej poradziła sobie ze Sloane Stephens (33. WTA), wygrywając 6:1, 6:3.

14:23 Piękna informacja z Sardynii! Martyna Kubka i Eva Vedder triumfują w turnieju ITF W35 w Santa Margherita di Pula. W finale wygrały 7:5, 6:3 z Greczynkami Christofi/Sakellaridi.

14:07 Wiktoryja Azaranka (26. WTA) rozegrała maratoński pierwszy set z Sarą Sorribes Tormo (55. WTA) i dopiero w tie-breaku Hiszpanka uzyskała przewagę nad rozstawioną Białorusinką. W drugim secie poszło już z górki, a zwycięstwo 7:6(0), 6:3 bardzo cieszy madrycką publiczność. Teraz formę Sorribes Tormo sprawdzi światowa jedynka, Iga Świątek. Ich pojedynek o ćwierćfinał już w poniedziałek.

14:04 Jannik Sinner (2. ATP) zupełnie nie miał litości dla swojego rodaka Lorenzo Sonego (52. ATP). W pierwszym secie potrzebował 26 minut na zwycięstwo 6:0 i dopiero w drugim były przebłyski walki, choć bez najmniejszego zagrożenia dla faworyta. Po zwycięstwie 6:0, 6:3 Sinner czeka na rywala w 1/16 finału.

Skrót meczu Sinnera z Sonego. Przepraszamy za dubbing, lektor AI wciąż się uczy
Flashscore

13:14 Po bardzo efektownym otwarciu sezonu na mączce w Monako, Stefanos Tsitsipas (7. ATP) dziś zaliczył bolesny falstart. Najlepszy grecki tenisista uległ 4:6, 4:6 Brazylijczykowi Thiago Monteiro (118. ATP) i spada z drabinki w Madrycie.

12:37 Dopiero minęło południe, a Iga Świątek (1. WTA) już z awansem do czwartej rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka pewnie pokonała Soranę Cirsteę (30. WTA) 6:1, 6:1, częstując rywalkę dwoma "bagietkami". Wbrew pozorom Rumunka prezentowała dzisiaj tenis na wysokim poziomie, ale to nie wystarczyło na jeszcze lepiej dysponowaną Polkę, która wytrzymywała długie wymiany i zupełnie zdominowała spotkanie.

10:44 Iga Świątek zdążyła już przyzwyczaić kibiców do swojego wizerunku na pierwszych stronach sportowych i lifestyleowych pism. Teraz zaliczyła swój okładkowy debiut w świecie gier wideo. Liderka światowego rankingu jest jedną z twarzy gry TopSpin 2K25.

10:42 Rafael Nadal powiedział, że chciałby grać w tenisa tak długo, żeby jego syn zapamiętał go z gry na korcie. Biorąc jednak pod uwagę, że Hiszpan zapowiadał, że obecny sezon będzie jego ostatnim, prawdopodobnie się to nie wydarzy.

07:40 Grając w Europie, Iga Świątek (1. WTA) przyzwyczaiła nas do występów popołudniową lub wieczorną porą, ale dzisiaj w Madrycie wyjdzie na kort już o 11. Polka będzie jedną z zawodniczek rozpoczynająch kolejny dzień zmagań w turnieju rangi WTA 1000 w stolicy Hiszpanii. Jej rywalką będzie Rumunka Sorana Cirstea (30. WTA), a relację z tego meczu będziecie mogli śledzić na Flashscore!