Spurs pokonali lidera Konferencji Zachodniej. Bardzo dobry mecz Sochana

Jeremy Sochan zaliczył bardzo dobry występ w meczu przeciwko najlepszej drużynie Konferencji Zachodniej Profimedia
San Antonio Spurs wygrali przed własną publicznością z Denver Nuggets 128:120. Liderom Konferencji Zachodniej nie pomogło nawet triple-double Nikoli Jokicia. Po stronie Spurs świetne spotkanie zaliczył Jeremy Sochan, który zdobył 19 punktów.

Pierwsza kwarta w żaden sposób nie wskazywała, że San Antonio Spurs będą mogli nawiązać jakąkolwiek walkę z Denver Nuggets. Podopieczni Gregga Popovicha przez sporą część kwarty tracili ponad 10 punktów. Ostatecznie przegrali 26:38.

Spurs znakomicie wyglądali pod koniec pierwszej połowy. Od stanu 57:61 wyszli na prowadzenie 68:67 i z takim wynikiem udali się na przerwę, odrabiając stratę, którą ponieśli w trakcie pierwszych dwunastu minut.

Trzecia i czwarta kwarta kończyły się skromnym zwycięstwem graczy San Antonio i to przełożyło się na końcową wygraną. Przed ostatnią odsłoną prowadzili 98:93, a spotkanie zakończyło się wynikiem 128:120.

Znakomite spotkanie rozegrał Nikola Jokić, który zanotował triple-double (37 pkt, 11 zbiórek, 11 asyst). Było to jednak za mało, żeby pokonać San Antonio Spurs.

Bardzo dobry występ zanotował Jeremy Sochan. Polak zdobył 19 punktów (9/16 rzuty za 2 pkt, 1/1 rzuty osobiste). Dołożył do tego 8 zbiórek i 3 asysty. Sochan spędził na parkiecie ponad 32 minuty, co było drugim wynikiem w jego zespole.

San Antonio Spurs nie mają już szans awansować do play-off, ale odnieśli trzecie zwycięstwo na pięć ostatnio rozegranych spotkań. Denver Nuggets niezagrożenie zajmują pozycję lidera Konferencji Zachodniej.