Hat-trick Matta Boldy'ego poprowadził Wild do zwycięstwa nad Kraken

Hat-trick Matta Boldy'ego poprowadził Wild do zwycięstwa nad KrakenReuters
Matt Boldy zdobył swojego drugiego hat-tricka w ciągu dziewięciu dni, a Minnesota Wild pokonali Seattle Kraken 5:1 w poniedziałek wieczorem w St. Paul w stanie Minnesota.

Jake Middleton i Ryan Hartman również strzelili bramki, a Marcus Johansson, Jared Spurgeon i Joel Eriksson Ek zaliczyli po dwie asysty dla prowadzących w Dywizji Centralnej Wild, którzy poprawili bilans do 15-1-4 w ostatnich 20 meczach i zbliżył się na trzy punkty do prowadzących w Konferencji Zachodniej Vegas. Bramkarz Marc-Andre Fleury obronił 35 strzałów.

Jaden Schwartz strzelił gola dla Kraken. Bramkarz Philipp Grubauer zatrzymał 9 z 13 strzałów, zanim został wycofany na początku trzeciej tercji, po tym jak Boldy strzelił gola na 4:0. Martin Jones zatrzymał 6 z 7 strzałów do końca, gdy Seattle przerwało serię ośmiu meczów ze zdobytym punktem (7-0-1).

Boldy skompletował hat-tricka w 50. sekundzie trzeciej tercji. Wcześniej strzelił także trzy gole w wygranym 5:3 meczu z Waszyngtonem 19 marca.

Canadiens - Sabres 4:3 (po rzutach karnych)

200. gol Brendana Gallaghera w karierze doprowadził do wyrównania w połowie trzeciej tercji, a Montreal ostatecznie wygrał w rzutach karnych z gospodarzami z Buffalo.

Bramki zdobyli także Jordan Harris i Alex Belzile, a strzał Michaela Pezzetty w szóstej rundzie rzutów karnych był decydujący na korzyść Canadiens.

Lukas Rousek strzelił swojego pierwszego gola w NHL i dodał asystę w swoim ligowym debiucie dla Sabres. JJ Peterka i Riley Stillman również zdobyli bramki, a Eric Comrie obronił 38 uderzeń dla Buffalo, które grało bez gwiazdy Tage Thompsona (kontuzja górnej części ciała).

Senators - Panthers 5:2

Brady Tkachuk miał gola i asystę, Mads Sogaard obronił 32 strzały, a Ottawa strzeliła trzy gole, pokonując gości na Florydzie.

Alex DeBrincat z Ottawy, Tim Stutzle i Erik Brannstrom zdobyli punkty w grze w przewadze, a każdy z tych goli padał w końcówkach tercji. Gustav Forsling strzelił obie bramki dla Panter.

Islanders - Devils 5:1

Kyle Palmieri strzelił dwa gole przeciwko swojej byłej drużynie z Nowego Jorku, która odniosła decydujące zwycięstwo, pokonując New Jersey w Elmont w stanie Nowy Jork.

Pierre Engvall strzelił gola w pierwszej tercji, a Bo Horvat i Zach Parise strzelili do pustej bramki pod koniec trzeciej tercji dla Islanders, którzy przerwali serię dwóch porażek. Bramkarz Islanders Ilya Sorokin obronił 30 uderzeń.

Erik Haula strzelił gola w drugiej tercji dla Devils, którzy przegrali po raz szósty w ośmiu meczach (2-4-2) i stracili szansę na zbliżenie się o jeden punkt do niegrających, pierwszych w tabeli Dywizji Metropolitalnej Carolina Hurricanes. Bramkarz New Jersey Vitek Vanecek zanotował 31 interwencji.

Oylers - Coyotes 5:4

Ryan Nugent-Hopkins strzelił gola w trzeciej tercji, Leon Draisaitl zdobył 300. bramkę w swojej karierze, a ekipa z Edmonton zwyciężyła w Tempe w Arizonie.

Strzelając gola w swoim 630. meczu, Draisaitl stał się czwartym zawodnikiem z najmniejszą liczbą meczów, który strzelił 300 bramek wśród aktywnych graczy. Evan Bouchard miał gola i asystę, a Zach Hyman i Darnell Nurse strzelili dla Oilers. Jack Campbell obronił 29 strzałów.

Po dwa gole dla Arizony zdobywali Matias Maccelle i Barrett Hayton. Lawson Crouse miał trzy asysty, a Jack McBain i Nick Schmaltz po dwie.

Avalanche - Ducks 5:1

Nathan MacKinnon i Bowen Byram zdobyli gola i asystę, gdy goście z Kolorado pokonali Anaheim i odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.

Walerij Niczuszkin, Jack Johnson i Samuel Girard również strzelili gole, a Cale Makar dodał dwie asysty dla Kolorado, co daje jeden punkt straty do Minnesoty, która zajmuje pierwsze miejsce w Dywizji Centralnej przed środowym meczem z Wild w Denver. Jonas Johansson zatrzymał 29 z 30 strzałów.

Derek Grant strzelił gola dla Anaheim, które odniosło piątą porażkę z rzędu. John Gibson obronił 39 uderzeń dla Ducks.