Snowboardzistka Aleksandra Król druga w slalomie gigancie równoległym

Snowboardzistka Aleksandra Król druga w slalomie gigancie równoległymPAP
Snowboardzistka Aleksandra Król zajęła drugie miejsce w zaliczanym do Pucharu Świata slalomie gigancie równoległym we włoskiej miejscowości Carezza. To jej czwarte podium w karierze w tym cyklu.

Król w finale przegrała z Michelle Dekker o 0,25 s. Holenderka cieszyła się z pierwszego pucharowego zwycięstwa w karierze. Polka awansowała do 1/8 finału z jedenastym czasem eliminacji, a później wyeliminowała kolejno: Ukrainkę Annamarię Danchę, Austriaczkę Danielę Ulbing i Słowenkę Glorię Kotnik.

Na najniższym stopniu podium stanęła Szwajcarka Ladina Jenny, która o 0,09 s wyprzedziła Kotnik. Król na pucharowym podium znalazła się po blisko rocznej przerwie. W styczniu w austriackim Simonhoehe, także w slalomie gigancie równoległym, odniosła jedyne w karierze zwycięstwo. Na koncie ma też dwa drugie miejsca w slalomie równoległym.

Wśród mężczyzn obiecująco rywalizację zaczął Oskar Kwiatkowski, który był drugi w kwalifikacjach. Jednak w 1/8 finału o 0,17 s przegrał z Austriakiem Benjaminem Karlem. Triumfował 42-letni Austriak Andreas Prommegger, który w finale wyprzedził Szwajcara Dario Caviezela o 0,1 s. Na najniższym stopniu podium stanął równie doświadczony co zwycięzca Włoch Roland Fischnaller.

19. w kwalifikacjach był Michał Nowaczyk. Kolejny slalom gigant równoległy zaplanowano na sobotę w Cortinie d'Ampezzo