Wpadki drużyn Polaków w Turcji, Galatasaray przymierza koronę po remisie Fenerbahce

W 13. minucie Adam Buksa świętował, ale mecz kończył w gorszym humorze...
W 13. minucie Adam Buksa świętował, ale mecz kończył w gorszym humorze...Profimedia
14. gol Adama Buksy w sezonie nie wystarczył na uratowanie przed blamażem Antalyasporu. Z kolei wyjazdowe spotkanie Fenerbahce z Konyasporem skończyło się bez bramek, przez co Galatasaray jest już o jeden mecz od mistrzostwa Turcji.

W poniedziałkowy wieczór zakończyła się 35. kolejka tureckiej Super Lig. W Antalyi tamtejszy Antalyaspor podejmował prawie pewnego spadku beniaminka – Pendikspor. Z Jakubem Kałuzińskim i Adamem Buksą w składzie, Antalyaspor był wyraźnym faworytem.

Sprawdź komplet statystyk meczu Antalyaspor - Pendikspor

Składy i noty za mecz Antalyaspor - Pendikspor
Składy i noty za mecz Antalyaspor - PendiksporFlashscore

Wydawało się, że z roli się wywiąże, gdy po 12 minutach Buksa mógł podejść do piłki ułożonej na 11. metrze. Polak uderzył w swoje lewo i pewnie zmieścił piłkę w bramce, zaliczając 14. ligowe trafienie w barwach tureckiego klubu. Niestety, dwie minuty później był już remis po bramce Mame Thiama. Z kolei w ostatnich sekundach doliczonego czasu prowadzenie Pendiksporowi dał Halil Akbunar

Po przerwie miejscowi nie byli w stanie odrobić straty. Goście ze wschodniego Stambułu mogą świętować: pokonanie faworyzowanej drużyny przedłuża ich szansę na utrzymanie. Wciąż są na przedostatniej pozycji, ale bezpieczna strefa jest już tylko o cztery punkty wyżej, z trzema meczami do rozegrania.

Trzy mecze mogą wystarczyć Pendiksporowi, za to prawie na pewno punktów braknie Fenerbahce, które nie było w stanie wygrać w wyjazdowym meczu z Konyasporem pomimo huraganowych chwilami atraków. Remis 0:0 nie jest nawet najgorszym wynikiem, ponieważ zespół z Konyi świętował zwycięskiego gola w 90. minucie, dopiero po chwili unieważnionego.

Sprawdź komplet statystyk meczu Konyaspor - Fenerbahce

Składy i noty za mecz Konyaspor - Fenerbahce
Składy i noty za mecz Konyaspor - FenerbahceFlashscore

Sebastian Szymański rozegrał pełne 90 minut, ale – mimo dobrych komentarzy i wysokiej noty Flashscore – nie był w stanie otworzyć wyniku. Kanarki z Kadikoy mają po tym remisie już sześć punktów straty do Galatasaray

Muszą zatem nie tylko wygrać wszystkie swoje mecze do końca sezonu – w tym pokonać Galatę w derbach 19 maja – ale także liczyć na potknięcie Lwów z europejskiej części metropolii. Oczekiwanie od Galatasaray dwóch porażek z rzędu, gdy w 35 kolejkach tylko raz stracili komplet punktów, wydaje się mimo wszystko nierealne.