Liderujący Inter Mediolan zremisował w Genui, Lazio pokonało Frosinone

Liderujący Inter Mediolan zremisował w Genui, Fiorentina bez Baraka pokonała FC TorinoAFP
Inter Mediolan zremisował 1:1 z FC Genoa w 18. kolejce ligi włoskiej i prowadzi w tabeli o pięć punktów przed Juventusem, który w niedzielę podejmie AS Romę. Z kolei Lazio na swoim stadionie pokonało Frosinone 1:0.

Inter na prowadzenie w Genui w 42. minucie wyprowadził Marko Arnautović, a w siódmej minucie doliczonego czasu gry w pierwszej połowie wyrównał Dragusin. Przedłużenie wynikało z wcześniejszego przerwania meczu, gdyż kibice odpadlili race, które wpłynęły na widoczność na boisku.

Klub z Mediolanu stracił punkty po raz pierwszy od czterech kolejek po serii czterech zwycięstw w Serie A, ale przedłużył swoją passę nieprzegranych spotkań do 12 kolejek. Genoa zdobyła punkty w trzecim kolejnym meczu ligowym i awansowała na 13. miejsce w tabeli.

Mecz Fiorentiny z Torino zmierzał do podziału punktów, jednak w 83. minucie Ranieri rozstrzygnął losy rywalizacji na korzyść gospodarzy. "Fiołki" nie przegrały po raz piąty z rzędu i zbliżyły się na punkt do trzeciego w tabeli AC Milan. Zajmujące dziesiąte miejsce Torino nie zdobyło bramki w Serie A od czterech spotkań.

Z kolei Napoli nie wygrało trzeciego meczu z rzędu i w żadnym z nich nie zdobyło bramki. W 68. minucie Monza wywalczyła rzut karny, którego nie wykorzystał Pessina. Ostatecznie obie drużyny straciły trenerów po czerwonych kartkach. Drużyna spod Wezuwiusza pozostała na siódmym miejscu, Monza na jedenastym.

Lazio po zwrocie akcji pokonało beniaminka Frosinone 3:1. Goście objęli prowadzenie po niespełna godzinie gry dzięki trafieniu Soulé z rzutu karnego. Gole w 70. i 72. minucie strzelili Taty Castellanos i rezerwowy Isaksen, a wynik ustalił Patrić. Podopieczni Maurizio Sarriego zajmują ósme miejsce po drugim zwycięstwie z rzędu, podczas gdy Frosinone zanotowało serię pięciu meczów bez wygranej i pozostaje na 14. pozycji.