Emocjonujący remis Napoli z Romą, wygrana Atalanty u siebie z Empoli

Emocjonujący remis Napoli z Romą, wygrana Atalanty u siebie z EmpoliProfimedia
Na Stadio Maradona skończyło się 2:2, a ostatnie pół godziny było pełne emocji. Z kolei w Bergamo faworyci wygrali bez większego wysiłku z Empoli i zbliżyli się o krok do Giallorossich w tabeli.

Napoli - Roma (2:2)

Wielkich emocji nie brakowało na stadionie Diego Armando Maradony, gdzie Napoli i Roma rozegrały mecz o wysokiej temperaturze, który zakończył się remisem. W ten sposób Azzurri nie zdołali jeszcze awansować do Ligi Europy, a Roma teraz za plecami w tabeli ogląda Atalantę, która wygrała z Empoli.

Po pierwszej połowie gospodarze wydawali się znacznie bardziej aktywni i mieli wiele okazji w defensywnej tercji Giallorossich. Znacznie gorzej było jednak z konwersją na gole i to goście objęli prowadzenie w drugiej połowie dzięki rzutowi karnemu Dybali po faulu Juana Jesusa na Azmounie.

Napoli miało pół godziny na odrobienie strat i być może dlatego reakcja była gwałtowna. Jedynie monumentalny Svilar w bramce powstrzymywał Azzurrich przed wyrównaniem. Taki stan utrzymywałsię, dopóki Olivera nie odbił strzału, który szyderczo wpadł do bramki.

Następnie faul Renato Sanchesa na Kwaracchelii zaowocował rzutem karnym dla Azzurrich po interwencji VAR. Victor Osimhen pokonał Svilara i w końcu wyprowadził Napoli na prowadzenie. Miejscowi liczyli, że to ostatni akcent meczu, ale tak nie było. Tuż przed wejściej w doliczony czas Tammy Abraham zdołał skierować piłkę po rzucie rożnym głową do bramki Azzurrich.

Wynik i liczby meczu Napoli-Roma
Wynik i liczby meczu Napoli-RomaOpta by Stats Perform

Atalanta - Empoli (2:0)

Bogini musiała to wygrać i tak też się stało. Atalanta narzuciła warunki Empoli dzięki solidnemu występowi, który potwierdził ich doskonały moment na ostatniej prostej sezonu. Dla drużyny Gasperiniego wszystko sprowadziło się do jednego gola na połowę. A raczej dwóch goli w zaledwie dziewięć minut... gdyby nie liczyć przerwy.

W 42. minucie Mario Pasalić otworzył wynik z rzutu karnego. Natomiast w 51. minucie Ademola Lookman zdobył gola, który - jak się okazało - ustalił wynik meczu.

Spotkanie z udziałem Bartosza Bereszyńskiego i Sebastiana Walukiewicza było naznaczone kontuzją tego drugiego, który po niewiele ponad 20 minutach musiał zejść z boiska i jego brak pozostał widoczny. Po tym zwycięstwie Orobici zrobili bardzo ważny krok naprzód, zbliżając się na dwa punkty do Romy, która jednak rozegrała o jeden mecz więcej. Empoli pozbawione punktów ponownie wisi nad strefą spadkową.