RB Lipsk broni Pucharu Niemiec, wygrywając 2:0 z Eintrachtem Frankfurt

RB Lipsk broni Pucharu Niemiec, wygrywając 2:0 z Eintrachtem FrankfurtAFP
RB Leipzig obronił tytuł w Pucharze Niemiec, wygrywając w sobotę 2:0 z Eintrachtem Frankfurt na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Pierwszaą bramkę w drugiej połowie strzelił Christopher Nkunku, a drugą zdobył Dominik Szoboszlai.

Po ciekawej, ale wyrównanej pierwszej połowie, w której Timo Werner z Lipska zmarnował świetną okazję na początku meczu, Eintracht Frankfurt wydawał się być lepszą drużyną. Jednak zawodnicy Olivera Glasnera byli oszołomieni, gdy w 71. minucie uderzenie Nkunku odbiło się od Evana Ndicki i wpadło do siatki.

Od tego momentu piłkarze RB Lipsk przejęli inicjatywę, a chwilę później Nkunku wślizgiem podał piłkę do niepilnowanego Domnika Szoboszlaia, który na pięć minut przed końcem strzelił w dalszy, czym przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

Wynik oznaczał, że Bayer Leverkusen, który zajął szóste miejsce w Bundeslidze, ponownie zakwalifikował się do Ligi Europy po tym, jak w tym sezonie dotarł do półfinału tych rozgrywek.