Lampard przegrywa z Wolves w pierwszym meczu po powrocie do Chelsea

Lampard przegrywa z Wolves w pierwszym meczu po powrocie do ChelseaAFP
Frank Lampard rozpoczął swój powrót w roli tymczasowego menedżera Chelsea od porażki z Wolverhampton Wanderers 0:1. Piłkarze The Blues wciąż prezentują się poniżej oczekiwań.

Jedynego gola w sobotnie popołudnie na Molineux w 31. minucie strzelił Matheus Nunes. Pomocnik z Portugalii uderzył piłkę z woleja z krawędzi pola karnego, a ta wpadła do bramki strzeżonej przez Kepę Arrizabalagę przy dalszym słupku.

Nominacja tymczasowego szkoleniowca Chelsea, Franka Lamparda, została ogłoszona w czwartek po tym, jak Graham Potter zapłacił swoją posadą za serię słabych wyników, które pozostawiły drużynę na 11. miejscu w Premier League.

Najlepszy strzelec klubu ze Stamford Bridge, który sam został zwolniony ze stanowiska menedżera w styczniu 2021 roku, otrzymał jasny obraz zadania, przed którym stoi w ośmiu pozostałych meczach. To przede wszystkim poprawa skuteczności w ofensywie, gdyż Chelsea w dotychczasowych 30 spotkaniach zdobyła jedynie 29 goli.

Statystyki meczu Wolves - Chelsea
Statystyki meczu Wolves - ChelseaOpta

Zawodnicy gości oddali tylko jeden celny strzał w pierwszej połowie i chociaż po przerwie wyglądali znacznie lepiej, to nie potrafili przekuć lepszej gry w zdobycze bramkowe.

Z kolei Wolves Julena Lopeteguiego awansowały na 12. miejsce w Premier League i mają już cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.