Ronaldo trafił dwa razy z rzutu wolnego i zanotował hat-tricka w pierwszej połowie

Cristiano Ronaldo zanotował hat-tricka w drugim meczu z rzędu
Cristiano Ronaldo zanotował hat-tricka w drugim meczu z rzęduAFP
Cristiano Ronaldo rozegrał niemal perfekcyjną pierwszą połowę w meczu z Abhą. Portugalczyk ustrzelił hat-tricka, zanotował asystę i miał udział przy golu. Do przerwy Al-Naasr prowadziło już 5:0 i na drugą połowę CR7 już nie wyszedł.

Mecz dla Al-Nassr rozpoczął się kapitalnie, kiedy Cristiano Ronaldo już w 11. minucie zaskoczył bramkarza Abhy, którym był Ciprian Tatarusanu, znany z występów w Serie A. Portugalczyk oddał strzał z rzutu wolnego pod murem, czego nie spodziewał się Rumun i piłka znalazł drogę do siatki.

Dziesięć minut później było już 2:0, a po raz kolejny z rzutu wolnego trafił Ronaldo. Portugalczyk tym razem z dalszej odległości idealnie przymierzył nad murem i powiększył prowadzenie swojego zespołu. W 33. minucie było już 3:0. Cristiano Ronaldo otrzymał na mocne podanie, ale uratował piłkę przed wyjściem za linię końcową i zagrał do Mane, po drodze musnął ją jeszcze Tatarusanu, ale Senegalczyk i tak miał przed sobą pustą bramkę, ale asysta Ronaldo nie została uznana.

CR7 skompletował hat-tricka jeszcze przed przerwą, kiedy popisał się pięknym lobem zza pola karnego w 42. minucie, strzelając swojego 29. gola w tym sezonie Saudi Pro League. Były gracz Realu Madryt ma też na koncie 10 asyst, co daje mu 39 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej po 26. kolejkach. Przed przerwą Ronaldo dobił właśnie do 10. asysty po tym, jak wyłożył piłkę do pustej bramki swojemu koledze, którym był Al Sulaiheem. Dla Cristiano był to drugi hat-trick z rzędu w lidze.

Na drugą połowę Ronaldo i Mane już nie wyszli, ponieważ wynik meczu był ustalony. Mimo to Al-Nassr nie przestawało strzelać. Dwa trafienia dołożył Al Elewai, a jednego Abdulrahman Ghareeb, co dało wynik 8:0. Grzegorz Krychowiak spędził na boisku 67 minut w zespole Abha.