Hat-trick Benzemy sprawił, że Al-Ittihad pokonał Abhę i powrócił na zwycięską ścieżkę

Benzema zabłysnął w zwycięstwie Al-Ittihad nad Abhą
Benzema zabłysnął w zwycięstwie Al-Ittihad nad AbhąDivulgação/Al-Ittihad
Al-Ittihad pokonał Abhę 4:2 w piątek na stadionie księcia Abdullaha al-Faisala w Dżuddzie, w 13. kolejce Saudi Pro League. Królem był Karim Benzema, który zdobył trzy gole i zaliczył asystę. Dla gości gole strzelili Toko Ekambi i Fahad Jumayah, cały mecz rozegrał (przeciętnie) Grzegorz Krychowiak.

Wynik ten zakończył passę pięciu meczów bez zwycięstwa Al-Ittihad w Arabii Saudyjskiej. Był to pierwszy mecz drużyny od czasu zwolnienia trenera Nuno Espírito Santo, który nie znalazł jeszcze zastępstwa. Prawdopodobni przeciwnicy Fluminense w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata mają na koncie 24 punkty i zajmują 5. miejsce.

Al-Ittihad zagra ponownie dopiero po przerwie reprezentacyjnej FIFA. Ich następnym przeciwnikiem będzie Al-Ettifaq Stevena Gerrarda, 24 listopada.

Abha grała twardy mecz do połowy drugiej połowy, utrzymując równowagę lub stratę najwyżej jednej bramki aż do 67. minuty. Były klub Czesława Michniewicza, a obecna drużyna Grzegorza Krychowiaka, nie zdołała jednak dłużej zatrzymać Benzemy, nie była w stanie przeciwstawić się technicznej przepaści między przeciwnikami. Drużyna zajmuje 13. miejsce z 13 punktami na koncie.