Holandia wygrywa grupę po najwyższym do tej pory zwycięstwie w turnieju

Holandia wygrywa grupę po najwyższym do tej pory zwycięstwie w turniejuAFP
Holenderki nie dały żadnych szans Wietnamowi i zwycięstwem 7:0 potwierdziły swój awans do fazy pucharowej. Przy tak wysokiej wygranej mogły być niemal pewne, że wynik drugiego spotkania nie wpłynie na ich triumf w grupie. Ozdobą spotkania były dwa gole z dystansu Esmee Brugts.

Holenderki straciły tylko jedną bramkę w dwóch pierwszych meczach grupowych, ale wiedząc, że ich bilans może mieć znaczenie w korospondencyjnym pojedynku z Amerykankami, prowadziły aż 4:0 po zaledwie 25 minutach gry.

W 57. minucie Brugts miała na koncie dublet, a kilka minut móźniej jej osiągnięcie wyrównała Jill Roord. Strzeliła ona ostatnią bramkę spotkania i zapewniła Holandii najwyższe zwycięstwo w turnieju.

Oranje były typowane do zajęcia drugiego miejsca w grupie, za Stanami Zjednoczonymi, ale w drugiej kolejce zremisowały z największymi rywalkami, a do tego USA potknęło się dzisiaj z Portugalią - padł tam bezbramkowy remis.

Wicemistrzynie świata z 2019 roku zagrają w Sydney mecz 1/8 finału, a ich rywalkami prawdopodobnie będą Włoszki.