Olympique Marsylia pokonuje Lyon i przesuwa się na drugie miejsce w Ligue1

Olympique Marsylia pokonuje Lyon i przesuwa się na drugie miejsce w Ligue1AFP
Po samobójczym golu Malo Gusto Olympique Marsylia wygrała 2:1 z Olympique Lyon i awansowała na drugie miejsce w Ligue1 na sześć kolejek przed końcem sezonu.

Ten wynik zapewnił Olympique Marsylii 67 punktów, osiem mniej od lidera Paris Saint-Germain i jeden więcej od trzeciego w tabeli RC Lens, który pokonał w sobotę czwarte AS Monaco 3:0.

Lyon pozostał na siódmym miejscu w Ligue1 z 50 punktami.

Po serii szans dla obu stron i żywiołowym początku meczu, Marsylia wyszła na prowadzenie minutę przed przerwą, kiedy to Cengiz Under wbił piłkę do bramki po tym, jak strzał Alexisa Sancheza został odbity przez Anthony'ego Lopesa.

Lyon wyrównał jednak w 68. minucie, gdy Alexandre Lacazette wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego od Corentina Tolisso i zdobył swoją 20. ligową bramkę w sezonie, czym zachwycił publiczność zgromadzoną na Groupama Stadium.

Zespół OM nadal stwarzał zagrożenie i w 76. minucie był blisko kolejnego trafienia, ale Lopes fantastycznie wybronił strzał Jonathana Claussa z bliskiej odległości.

W końcówce, gdy Gusto przeszkodził Sinaly'owi Diomande w próbie wybicia piłki zagranej przez Issę Kabore, Marsylia odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo z Lyonem we wszystkich rozgrywkach od 2007 roku.