Awans Kędziory i Szymańskiego do ćwierćfinału Ligi Konferencji. Zwycięski remis Fiorentiny

Piłkarska LK - awans drużyn Kędziory i Szymańskiego do ćwierćfinału
Piłkarska LK - awans drużyn Kędziory i Szymańskiego do ćwierćfinałuPAP
PAOK Saloniki, z Tomaszem Kędziorą w składzie, pokonał u siebie Dinamo Zagrzeb aż 5:1 i awansował do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Konferencji. Pierwszy mecz grecki zespół przegrał 0:2. Awans wywalczyło też m.in. Fenerbahce Stambuł z Sebastianem Szymańskim w wyjściowej jedenastce.

Piłkarze z Salonik byli w trudnej sytuacji po porażce w ubiegłym tygodniu, ale już w pierwszej połowie rewanżowego meczu odrobili straty z nawiązką, prowadząc 3:0. Wprawdzie w 49. minucie gola dla Dinama strzelił reprezentant Kosowa Arber Hoxha, lecz PAOK odpowiedział dwoma kolejnymi i ostatecznie zwyciężył 5:1.

29-letni Kędziora rozegrał całe spotkanie w defensywie gospodarzy.

W ćwierćfinale Ligi Konferencji wystąpi również Sebastian Szymański. Jego Fenerbahce miało komfortową sytuację przed rewanżem z belgijskim zespołem Union Saint-Gilloise, bowiem zwyciężyło na wyjeździe 3:0. W Stambule gospodarze mogli więc sobie pozwolić nawet na niezbyt wysoką porażkę. I tak się stało, turecka drużyna przegrała 0:1, a pomocnik reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie.

Spośród zakończonych meczów awans wywalczyła także Fiorentina oraz - po rzutach karnych - Viktoria Pilzno.

Statystyki meczu Fenerbahce - Royale Union SG
Statystyki meczu Fenerbahce - Royale Union SGOpta

Cztery pozostałe mecze rozpoczęły się o godz. 21.00. M.in. z udziałem norweskiego Molde FK. Drużyna, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Legię Warszawa, gra na wyjeździe z Club Brugge Michała Skórasia.

W 1/8 finału występują drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach LK, oraz zwycięzcy dwumeczów barażowych pomiędzy ekipami z drugich pozycji i "spadkowiczami" z Ligi Europy.