Strach w Holandii: Bas Dost padł na ziemię w meczu AZ Alkmaar-NEC

Bas Dost strzelił gola i zaliczył asystę, zanim doszło do tragedii w Alkmaar
Bas Dost strzelił gola i zaliczył asystę, zanim doszło do tragedii w AlkmaarN.E.C. Nijmegen
Mecz pomiędzy AZ Alkmaar i NEC Nijmegen, w 10. kolejce Eredivisie, najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii, został przerwany w 90. minucie po tym, jak Bas Dost, były napastnik Sportingu, upadł na murawę.

Bas Dost, który otworzył wynik niedzielnego spotkania Eredivisie w 11. minucie i asystował Mattssonowi przy golu na 2:0 dla NEC Nijmegen w 31. minucie, zasłabł w pobliżu linii środkowej boiska.

Jego koledzy z drużyny szybko zaalarmowali sędziego, który przerwał mecz, a zespół medyczny holenderskiego klubu szybko przybył na miejsce.

Bas Dost podniósł jednak rękę, gdy był znoszony z boiska na noszach, uspokajając fanów, kolegów z drużyny i wszystkich oglądających w telewizji, że jest teraz przytomny, co AZ Alkmaar i NEC potwierdziły w mediach społecznościowych.