Wyleczony Hložek z trzema asystami prowadzi Leverkusen do zwycięstwa we Frankfurcie

Patrik Schick celebruje swoją bramkę po asyście Adama Hložka.
Patrik Schick celebruje swoją bramkę po asyście Adama Hložka.AFP
Bayer Leverkusen wygrał w 32. kolejce Bundesligi we Frankfurcie 5:1. Adam Hložek powrócił na boisko po miesięcznej kontuzji i był kluczowym elementem sukcesu, notując trzy asysty. Po raz pierwszy rozegrał pełne 90 minut w swoim 52. starcie w Bundeslidze, a jego druga asysta miała miejsce przy decydującym golu Patrika Schicka w 44. minucie. Orły nie zdobyły szóstego z rzędu domowego skalpu i wciąż czekają na ostateczne potwierdzenie udziału w przyszłorocznej Lidze Europy, do czego potrzebują jednego zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach.

Xabi Alonso, który z powodu kary kartkowej oglądał mecz tylko z trybun, postanowił oszczędzić kilku swoich podstawowych zawodników i na ławce rezerwowych nie pojawili się Florian Wirtz i Alejandro Grimaldo. Mimo ich nieobecności Granit Xhaka już w 12. minucie wyprowadził Bayer na prowadzenie.

Przy odrobinie szczęścia Hložek dośrodkował do niego piłkę, a doświadczony Szwajcar główkował spoza pola karnego w kierunku prawego słupka. Pomimo wyraźnej przewagi gości, Orły wyrównały z pierwszej okazji po półgodzinie gry. Hugo Ekitiké główkował po dośrodkowaniu Farésa Chaïbiego z milimetrów poza zasięgiem Lukáša Hradecký'ego.

Składy i noty meczu Eintracht - Bayer
Składy i noty meczu Eintracht - BayerFlashscore

Wypożyczony z PSG zawodnik mógł pod koniec połowy ukarać kolejny duży błąd obrony przeciwnika, ale swój solowy wysiłek zakończył strzałem wysoko nad bramką. Zemściło się. W 44. minucie Schick przywrócił Leverkusen wąskie prowadzenie po wysokiej centrze Hložka.

Szanse Eintrachtu na ponowne wyrównanie zostały zniweczone przez niepotrzebny faul Nielsa Nkounkou tuż przed upływem godziny gry. Francuski obrońca pociągnął za koszulkę Nathana Tellę we własnym polu karnym, a późniejszy rzut karny został zamieniony na bramkę przez Exequiela Palaciosa.

Die Werkself, którzy grali oszczędnie, nie naciskali zbytnio w dalszej części meczu, ale w 77. minucie zdobyli czwartego gola. Jeremie Frimpong z łatwością wykorzystał podanie przed siatkę od Hložka, który zanotował trzecią asystę w meczu. Ostatecznie Victor Boniface - tym razem wprowadzony jako zmiennik - zakończył klęskę Die Adler z kolejnego rzutu karnego. Dla Aptekarzy to już 48. mecz bez porażki!