W Schalke 04 konieczna "kompleksowa analiza błędów" po fatalnym starcie sezonu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
W Schalke 04 konieczna "kompleksowa analiza błędów" po fatalnym starcie sezonu
Przewodniczący rady nadzorczej S04 Hefer oczekuje "kompleksowej analizy błędów"
Przewodniczący rady nadzorczej S04 Hefer oczekuje "kompleksowej analizy błędów"
Profimedia
Zamiast walczyć o powrót do Bundesligi, a są w strefie spadkowej. Przewodniczący rady nadzorczej Schalke 04, Axel Hefer, domaga się odpowiedzi. "Oczekujemy, że zarząd i kierownictwo sportowe pogodzą się z początkiem sezonu i przeanalizują błędy otwarcie i kompleksowo" - powiedział Hefer w wywiadzie dla Schalker Kreisel. Błędy mogą się zdarzyć, "ale nie mogą się powtarzać".

Po 13 kolejkach 2. Bundesligi zdegradowany klub ma na koncie cztery zwycięstwa i zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli. Hefer chce teraz wyjaśnić, dlaczego klub wpadł w tę negatywną spiralę "po raz drugi w krótkim okresie po sezonie 2020/2021". Górnicy zostali zdegradowani z najwyższej klasy rozgrywkowej w 2021 roku, później wrócili, ale ponownie spadli w 2023 roku.

Hefer: Spadek był wynikiem polityki transferowej

Niebiescy byliby przykładem tzw klubu jojo, gdyby ich obecny sezon zwiastował powrót do elity późną wiosną. Te dwa kryzysy nie są jednak porównywalne. "Spadek na koniec sezonu 2020/2021 był wynikiem wielu lat stopniowego upadku - zarówno pod względem sportowym, jak i wewnątrz klubu" - mówi Hefer.

Polityka kadrowa była niewłaściwa. "W sumie w ciągu zaledwie kilku lat zainwestowano ponad 150 milionów euro w zawodników, z których wielu było motywowanych jedynie wysokością pensji. Ta wątpliwa motywacja była widoczna na boisku".

Istnieje ustalony harmonogram nadchodzącej analizy. "Do zimy chcemy mieć jasność co do tego, jakie zmiany i korekty są konieczne - na boisku i poza nim", mówi Hefer: "Chcemy zabrać wnioski na zimowe okienko transferowe. Ta analiza jest absolutnie niezbędna, jeśli klub ma odnosić sukcesy w dłuższej perspektywie".