Vegas Golden Knights z Pucharem Stanleya po całkowitym rozbiciu Panthers

Vegas Golden Knights z Pucharem Stanleya po całkowitym rozbiciu PanthersNHL
Hokeiści Vegas Golden Knights pokonali aż 9:3 Florida Panthers w piątym meczu finałów ligi NHL, dzięki czemu zapewnili sobie zwycięstwo w serii 4-1, co daje im wygranie całych rozgrywek. Drużyna z Las Vegas jest najkrócej w lidze spośród wszystkich zespołów.

Wszystko zaczęło się idealnie układać dla gospodarzy już w pierwszej tercji, w której wygrali oni 2:0, a bramki zdobywali Mark Stone i Nicolas Hauge. Na otwarcie drugiej tercji dla gości trafił Aaron Ekblad, więc wydawało się, że mecz będzie wyrównany, ale wtedy w ciągu dziesięciu minut Golden Knights zdobyli aż cztery bramki i wybili z głowy rywalom ewentualny powrót na Florydę na mecz numer sześć

W drugiej części gry ponownie trafił Stone, a także Alec Martinez, Reilly Smith i Mike Amadio. Dodatkowo gospodarze zdominowali także trzecią tercję, w której wygrali 3:1, a Stone skompletował hat-tricka.

Drużyna z Las Vegas jest najmłodszą w całej stawce, ponieważ do NHL weszła dopiero w sezonie 2017/18, jednak już w swoim debiutanckim sezonie awansowała do finałów, w których przegrała z Colorado Avalanche. Zwycięstwo w lidze w swoim szóstym sezonie rywalizacji w NHL to najszybszy triumf w historii.

Trofeum MVP fazy playoffs trafiło w ręce Jonathana Marchessaulta, który był liderem Golden Knight, zdobywając w tej części rozgrywek 13 bramek i zaliczając 12 asyst.