Vegas Golden Knights rozbili Dallas Stars i powalczą o zdobycie Pucharu Stanleya

Hokeiści Vegas Golden Knights wywalczyli tytuł w Konferencji Zachodniej
Hokeiści Vegas Golden Knights wywalczyli tytuł w Konferencji ZachodniejAFP
Hokeiści Golden Vegas Knights rozbili na wyjeździe Dallas Stars 6:0 i wywalczyli tytuł w Konferencji Zachodniej. Złoci Rycerze o swój pierwszy Puchar Stanleya zagrają z Florida Panthers.

Wydawało się, że Vegas Golden Knights bardzo pewnie zameldują się w finale Pucharu Stanleya po tym, jak prowadzili już 3-0 w rywalizacji do czterech zwycięstwo. Okazało się jednak, że gracze Dallas Stars nie chcą jeszcze składać broni i wygrali dwa kolejne mecze.

Gdyby Dallas Stars pokonali przed własną publicznością Vegas Golden Knights, to wtedy o wszystkim decydowałby ostatni mecz. Wydawało się, że będzie to możliwe, ponieważ gospodarze wyglądali na drużynę znajdującą się na fali wznoszącej.

Złoci Rycerze jednak szybko wybili rywalom z głowy marzenia o finale NHL. Już po trzech minutach gry gola strzelił William Carrier i Vegas Golden Knights wyszli na prowadzenie. Druga część pierwszej kwarty przyniosła jeszcze trafienia Williama Karlssona i Keegana Kolesara. Po dwudziestu minutach gry było, więc 3:0 dla gości.

Druga tercja przyniosła tylko jedno trafienie. Po trzydziestu minutach gry do siatki trafił Jonathan Marchessault. Na kolejne gole musieliśmy czekać do ostatniej części meczu. Wtedy ponownie trafił Karlsson, a wynik meczu na 6:0 ustalił Mike Amadio.

Vegas Golden Knights po raz drugi w historii zagrają o Puchar Stanleya. Wcześniej mieli okazję walczyć o to trofeum w 2018 roku, ale wtedy przegrali w finale z Washington Capitals. Ich rywale Florida Panthers również tylko raz grali o to trofeum, ale miało to miejsce w 1996 roku, wtedy przegrali z Colorado Avalanche, więc dla którejś z tych drużyn, będzie to historyczne pierwsze trofeum Pucharu Stanleya.