Panthers wygrali po dogrywce i są o krok od awansu

Panthers wygrali po dogrywce i są o krok od awansuReuters
Sam Reinhart strzelił zwycięską bramkę, a Florida Panthers pokonali Toronto Maple Leafs 3:2 zbliżyli się do zwycięstwa w półfinale Konferencji Wschodniej.

Pantery, które prowadzą w serii do czterech wygranych 3:0, awansują, jeśli wygrają kolejny mecz rozgrywany w swojej hali. Floryda odnotowała swoje szóste z rzędu zwycięstwo w play-offach, co jest rekordem klubu.

Dla Panthers gole zdobywali Anthony Duclair i Carter Verhaeghe, a Aaron Ekblad miał dwie asysty. Siergiej Bobrowski obronił 22 strzały.

Bramkarz Maple Leafs Ilya Samsonov, który zatrzymał osiem strzałów i nie pozwolił na zdobycie bramki, doznał kontuzji w 37. sekundzie drugiej tercji. Joseph Woll zastąpił go i obronił 18 z 21 strzałów, z jakimi musiał się zmierzyć. Dla Toronto trafili Erik Gustafsson i Sam Lafferty.

Devils - Hurricanes 8:4

Jack Hughes strzelił dwa gole i miał dwie asysty, a zawodnicy New Jersey przejęli kontrolę nad meczem już po pierwszej tercji, gdy mieli na koncie trzy bramki i zmierzali po pierwsze swoje zwycięstwo w serii, w której wciąż przegrywają 1-2.

Nico Hischier strzelił gola i zaliczył asystę, a Dawson Mercer zaliczył trzy asysty dla Devils. Po dwie asysty dołożyli Luke Hughes, John Marino i Jesper Bratt. Bramkarz New Jersey Vitek Vanecek zanotował 26 interwencji w swoim pierwszym występie od 20 kwietnia.

Sebastian Aho strzelił gola dla Hurricanes, a Jordan Martinook strzelił z rzutu karnego na 7:42 do końca drugiej części gry, kiedy Carolina była w osłabieniu. Jordan Staal i Seth Jarvis strzelili gole w odstępie 50 sekund w trzeciej tercji. Frederik Andersen wpuścił cztery gole na 12 strzałów, zanim został zdjęty.

Kraken - Stars 7:2

Matty Beniers, Alex Wennberg, Eeli Tolvanen i Justin Schultz mieli po golu i asyście, gdy Seattle pokonało Dallas w trzecim meczu półfinałowej serii Konferencji Zachodniej.

Pięciu różnych graczy strzeliło gole w drugiej tercji dla Kraken, którzy objęli prowadzenie 2:1 w serii do czterech zwycięstw. Jordan Eberle, Carson Soucy i Yanni Gourde również trafili do Seattle. Bramkarz Philipp Grubauer obronił 24 strzały.

Gole dla Stars zdobyli Mason Marchment i Jani Hakanpaa. Jake Oettinger zatrzymał 12 z 17 strzałów w dwóch tercjach, zanim został zastąpiony przez Scotta Wedgewooda, który obronił sześć z ośmiu strzałów na bramkę.