GieKSa rewanżuje się Cracovii

GieKSa rewanżuje się CracoviiPZHL
W piątek, 10 marca odbył się drugi mecz półfinałowy Polskiej Hokej Ligi pomiędzy Comarch Cracovią a GKS Katowice. Tym razem lepsi byli obrońcy tytułu mistrzowskiego. W dogrywce złotego gola strzelił Hampus Olsson. W sobotę do rywalizacji przystępują Tauron Re-Plast Unia Oświęcim i GKS Tychy. Spotkanie w Oświęcimiu rozpocznie się o godz. 18:00.

W czwartek mistrz sezonu zasadniczego pokonał u siebie GieKSę 5:2, a kluczowa była trzecia tercja wygrana przez gospodarzy 3:0. Katowiczanie wyciągnęli wnioski z tej porażki. Po 40. minutach prowadzili 1:0 po bramce Grzegorza Pasiuta. Krakowianie atakowali, ale byli nieskuteczni, zdołali jednak wyrównać. W dogrywce złotego gola strzelił Hampus Olsson. W serii do czterech zwycięstw jest remis 1-1. Kolejne spotkania tej pary w poniedziałek i wtorek w Satelicie.

Ostatnie pojedynki Comarch Cracovii z GKSem Katowice
Ostatnie pojedynki Comarch Cracovii z GKSem KatowiceFlashscore

W drugiej parze Tauron Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się z GKS Tychy. Początek rywalizacji w sobotę. W tym sezonie w bezpośrednich starciach zdecydowanie lepiej radzą sobie Ślązacy. Z pięciu meczów ligowych tyszanie przegrali tylko jeden. Na dodatek pod koniec grudnia poprzedniego roku na lodowisku w Oświęcimiu pokonali gospodarzy w finale Pucharu Polski.